عصر بازار

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران تشریح کرد

آخرین وضعیت بازار سکه و ارز تهران

عصر اعتبار- رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکا افت ۲۵ دلاری قیمت اونس جهانی طلا را رقم زد اما در بازار داخلی قیمت طلا و برخی مسکوکات با افزایش همراه بود.

آخرین وضعیت بازار سکه و ارز تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، محمد کشتی آرای در تشریح آخرین وضعیت بازار سکه و ارز تهران افزود: هر اونس طلای جهانی امروز با قیمت یک هزار و 135 دلار مبادله شد که در مقایسه با متوسط قیمت هفته گذشته 25 دلار کاهش نشان می دهد.
  به گفته وی، این کاهش قیمت متاثر از افزایش نرخ بهره بانکی در آمریکاست.
  پس از آخرین نشست فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) که در آن 25 صدم درصد افزایش نرخ بهره به تصویب رسید، دوباره یک شوک قیمتی به اونس طلا وارد شد و ارزش آن کاهش یافت.
  رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران اضافه کرد: با وجود این کاهش ارزش اونس طلا، قیمت سکه و طلا در بازار داخلی افزایش یافت.
  به گفته وی، این تغییر متاثر از افزایش نرخ ارز در روزهای گذشته و با توجه به مناسبت مذهبی دیروز- تولد نبی مکرم اسلام (ص)- رخ داد و تقاضا بویژه برای نیم سکه، ربع سکه و سکه های گرمی افزایش یافت.
  کشتی آرای اعلام کرد: اینک هر سکه بهار آزادی طرح جدید در بازار تهران 11 میلیون و 400 هزار ریال، هر سکه بهار آزادی طرح قدیم 11 میلیون و 200 هزار ریال، هر نیم سکه 6 میلیون ریال، ربع سکه سه میلیون و 200 هزار ریال و هر سکه یک گرمی دو میلیون ریال داد وستد می شود.
  صرافان ارز و سکه امروز (یکشنبه) هر دلار آمریکا را با 239 ریال کاهش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته 39 هزار و 301 ریال و هر قطعه سکه بهار آزادی طرح جدید را با کاهش 12 هزار ریالی، 11 میلیون و 370 هزار ریال داد و ستد کردند.
  معاملات بازار آزاد سکه و ارز تا ساعت 18 هر روز ادامه دارد و در میانه روز و در فاصله زمانی 13 تا 14 به اوج می رسد.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
  آرشیو