عصر بازار

بانک ملت ۳۷ ساله شد

عصر اعتبار- بانک ملت ۲۹ آذر ۱۳۵۸ با ادغام چند بانک تشکیل شد و امسال سی هفتمین سالگرد تاسیس را جشن می گیرد.

بانک ملت ۳۷ ساله شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۱:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، بانک ملت به موجب مصوبه‌ی مورخ 29 آذر 1358 مجمع عمومی بانک‌ها از ادغام بانک‌‌های تهران، داریوش، بین‌المللی ایران، عمران، بیمه‌ی ایران، ایران و عرب، پارس، اعتبارات تعاونی و توزیع، تجارت خارجی و فرهنگیان در تاریخ 31 تیر 1359 تشکیل و به ثبت رسید و عملیات اجرایی بانک از همان تاریخ آغازشد.
با ادغام بانک ها، سرمایه‌ی اولیه‌ی بانک ملت به سی وسه میلیارد و پانصدمیلیون ریال رسید.
به استناد مجمع عمومی فوق‌العاده بانک‌ها در17 فروردین87 و تصویب نامه هیأت  وزیران در 2 مرداد 86 شخصیت حقوقی بانک ملت به سهامی عام تبدیل شد.بانک ملت در حال حاضر با سرمایه 50000 میلیارد ریال یکی از بزرگ ترین بانک‌های کشور است که فعالیت می‌کند.
مهم‌ترین راهبردهای بانک ملت توسعه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات، مدیریت روابط مشتریان، بهبود کیفیت خدمات، توسعه منابع انسانی و بهبود شاخص‌های عملکرد است. برای دستیابی به این راهبردها، اهدافی همچون رشد و بهره‌وری بانک، سوددهی و ارائه خدمات مناسب به مشتریان، شناخت نیازها و دسته‌بندی مشتریان و فرآیندهای مربوط به سود، آموزش‌های استراتژی محور، فن‌آوری نوین بانکی و همسوسازی اهداف فردی، بخشی و سازمانی ترسیم شده‌است.
پایگاه خبری عصر اعتبار به میمنت فرا رسیدن 29 آذرماه، یازدهمین سالروز تأسیس بانک ملت ، ضمن تبریک این مناسبت فرخنده به مدیران ، تمامی کارکنان شریف و شایسته و مشتریان این بانک ، امید دارد در سایه عنایات و الطاف الهی، توفیقی دوچندان در پیمودن مسیر رشد و پیشرفت و تعالی ، نصیبتان شود.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر