عصر بازارمدیران خودرو

مهدی تقوی:

مرکز آمار باید عدد رشد ۷.۴ درصدی بانک مرکزی را تایید کند

مرکز آمار متولی انتشار آمار است

عصر اعتبار- تقوی با بیان اینکه متولی اعلام آمار در کشور مرکز آمار است، گفت: عدد رشد اقتصادی ۷.۴ درصدی بانک مرکزی باید از سوی مرکز آمار ایران تایید شود .

مرکز آمار باید عدد رشد ۷.۴ درصدی بانک مرکزی را تایید کند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، در خصوص رشد اقتصادی 7.4 درصدی نیمه نخست سال که از سوی بانک مرکزی اعلام شد اظهار داشت: به نظر می‌رسد رشد اقتصادی 7.4 درصدی که از سوی بانک مرکزی اعلام شده است بیشتر مربوط به افزایش بهای نفت باشد.

وی افزود: سال گذشته بهای نفت سیر نزولی داشت این در حالی است که هم اکنون قیمت نفت بالا رفته و همین موضوع بر رشد اقتصادی تاثیر گذاشته است.

این اقتصاددان با بیان اینکه متولی رسمی اعلام آمار در کشور مرکز آمار است گفت: ادعای رشد اقتصادی 7.4 درصدی بانک مرکزی باید از سوی مرکز آمار ایران تایید شود.

وی ادامه داد: البته آقای روحانی و تیم اقتصادی او در این مدت موفق عمل کرده‌اند و توانستند رشد منفی اقتصادی و تورم 40 درصدی را مهار کرده و وضعیت کشور را تغییر دهند.

تقوی با تاکید بر اینکه اقتصاد ایران از رکود خارج شده است تصریح کرد: هم اکنون در مسیر رونق قرار داریم و از نرخ رشد منفی به سمت نرخ رشد مثبت در حرکتیم و نوک پیکان به سمت بالا در حرکت است.

وی خاطر نشان کرد: هر چند ممکن است در حال حاضر برخی از بخش ها در رکود باشند اما در مجموع اقتصاد کشور در به سمت رونق در حرکت است.

این اقتصاددان در خاتمه گفت: بهتر است تا جزئیات این رشد اقتصادی 7.4 درصدی از سوی دولت اعلام شود تا همه از آن مطلع شوند.

برچسب ها
پورسعید خلیلی
پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
  پربازدیدترین های هفته
   دکه مطبوعات
   • اعتبار امروز
   • شماره ۸ اعتبار امروز
   • شماره ۷ اعتبار امروز
   • شماره ۶ اعتبار امروز
   • شماره پنجم
   آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
   آرشیو