عصر بازار

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی:

تعیین تکلیف بدهی دولت و همسان سازی حقوق مستمری بگیران نقطه عطف برنامه ششم توسعه است

عصر اعتبار- مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به بررسی برنامه ششم توسعه در مجلس گفت: تعیین تکلیف بدهی‌های دولت و همسان سازی حقوق مستمری بگیران را نقطه عطف برنامه ششم توسعه است.

تعیین تکلیف بدهی دولت و همسان سازی حقوق مستمری بگیران نقطه عطف برنامه ششم توسعه است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۲:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، سیدتقی نوربخش که در جمع مدیران این سازمان و درباره بررسی برنامه ششم توسعه که در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد سخن می‌گفت، با اعلام مطلب فوق افزود: از دولت و مجلس شورای اسلامی که در جهت حفظ و ارتقای منافع بازنشستگان و بیمه شدگان، پیشقدم شده‌اند، استقبال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه بر اساس ماده ١٣ مصوب کمیسیون تلفیق برنامه ششم، تکلیف بدهی‌های دولت به این سازمان مورد توجه قرار گرفته است، افزود: بدون تردید تصویب این ماده و پرداخت بدهی‌های دولت به سازمان که در دولت‌های مختلف ایجاد شده است، در روند ارائه خدمات به بیش از نیمی از جمعیت کشور، کاملا موثر و رافع بسیاری از مشکلات تاریخی سازمان است.

نوربخش درباره تبصره ٢ این ماده، مبنی بر ممنوعیت ایجاد هرگونه تعهد جدید برای سازمان تأمین اجتماعی در طی سال‌های اجرای برنامه ششم توسعه نیز گفت: بر اساس این تبصره، پیش بینی شده است هرگونه ایجاد تعهد بایستی همراه با تأمین اعتبار در قانون بودجه همان سال باشد که این موضوع نیز حکایت از درک عمیق دولت و مجلس دارد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین درباره بند ج این ماده قانونی که درباره تکلیف این سازمان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان است، گفت: ما با همسان سازی حقوق مستمری بگیران کاملا موافقیم. اجرای مرحله اول این قانون فقط در سال ٩٢، حدود ٢٣۰۰ میلیارد تومان و در طی ٧ سال بیش از ١۰ هزار میلیارد تومان بار مالی داشته است. بدیهی است با عنایت به لزوم ایفای تعهدها همراه با تأمین منابع مورد نیاز در صورت تأمین منابع مالی پایدار، از افزایش حقوق بازنشستگان استقبال می‌کنیم.

نوربخش در پایان سخنان خود از توجه دولت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به نظرات کارشناسی سازمان تأمین اجتماعی در بررسی و تصویب قوانین مربوط به این سازمان تشکر کرد و گفت: این توجه، در تاریخ سازمان بی سابقه است.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
آرشیو