عصر بازار

وزیر بهداشت:

طرح تحول سلامت باید ادامه یابد

عصر اعتبار- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح تحول سلامت باید ادامه یابد اما برای ادامه آن باید منابع بیمه ای و اعتبارهای لازم را در هر استان برای دانشگاه های علوم پزشکی مشخص و براساس آن برنامه ریزی کنیم.

طرح تحول سلامت باید ادامه یابد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، سیدحسن هاشمی روز پنجشنبه در سومین نشست هم اندیشی اساتید بسیجی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور که با حضور رییس قوه قضاییه برگزار شد، تاکید کرد: تا مساله بیمه ها درست نشود کار سلامت بهبود نمی یابد.
وی تصریح کرد: کسی که می خواهد در حوزه بهداشت و درمان خرجی کند باید منابع اعتباری نیز در اختیار او باشد.
وزیر بهداشت گفت: در مقوله تحول سلامت باید به سراغ طرحی که وزارت بهداشت داده است، برگردیم.
هاشمی به مشکلات حوزه بیمه اشاره کرد و افزود: نمی توانیم دفترچه بیمه را به تمام اقشار مردم با هر درآمدی بدهیم. همچنین نمی توان بدون داشتن بیمه خطرپذیر، منابع لازم را تامین کرد.

** سهم 9 بیست و هفتم کجا خرج شد؟
وزیر بهداشت همچنین به سهم 9 بیست و هفتم اشاره کرد و گفت: بیمه ها باید توضیح دهند که این سهم را کجا خرج کرده اند اما هنگامی که این مساله را طرح می کنیم آنها به سراغ جامعه کارگری می روند و آنان را تحریک می کنند.
بر اساس قانون تامین اجتماعی، سهم درمان، 9 بیست و هفتم حقوق و دستمزد کارگران است که 7 بیست و هفتم آن مربوط به هزینه‌های جاری و 2 بیست و هفتم مربوط به زمان مستمری‌بگیری است.
هاشمی افزود: موفقیت دشمنان ما این است که میراث گرانبهای انقلاب را از ما بگیرند؛ امام راحل تلاش کرد تا ثابت کند دولت و مردم از جنس یکدیگر هستند.
وی یادآور شد: یکی از موفقیت کشورهای پیشرفته و توسعه یافته این است که مردم در رفاه باشند زیرا رفاه اجتماعی اساسی ترین رکن بهداشت و درمان است.
ادامه دارد...

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
آرشیو