عصر بازار

بازار همچنان آرام است؛

ثبات در معاملات خرید و فروش مسکن

عصر اعتبار- رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران، گفت: حجم معاملات خرید و فروش مسکن در تهران نسبت به ماه گذشته تغییر نکرده و ثابت مانده است.

ثبات در معاملات خرید و فروش مسکن
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۲:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از مهر، حسام عقبایی گفت:  11هزار و 898 قرارداد خرید و فروش و 13 هزار و 265 قرارداد اجاره، طی 28 روز سپری شده از ابتدای آذرماه سال‌جاری به ثبت رسیده و در مجموع، 25 هزار و463 قرارداد در شهر تهران امضاء شده است.

وی ادامه داد: در کشور 42 هزار و 727 قرارداد اجاره،  40 هزار و 152 قرارداد خرید و فروش و در مجموع 84 هزار و 219 قرارداد به ثبت رسیده است.

به گفته رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران، روند حجم معاملات در کشور سیری کاملا نزولی داشته و میزان قراردادهای خرید و فروش نسبت به مدت مشابه سال قبل،  50 درصد کاهش یافته است.

وی اظهار داشت: در تهران شاهد تغییر چندانی در حجم معاملات نبودیم و تعداد قراردادهای خرید و فروش و رهن و اجاره نسبت به ماه گذشته تغییر چندانی نداشته است.

عقبایی بیان کرد: طی ماه‌های گذشته؛ شاهد افزایش حجم معاملات در تهران بودیم؛ اما در آذرماه این روند ثابت ماند و تغییری نسبت به ماههای گذشته نداشت.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران، ثبات معاملات در آذرماه را طبیعی دانست و گفت: با توجه به نزدیک شدن به زمستان و افزایش سردی هوا، همواره حجم معاملات نسبت به ماههای قبل کاهش می‌یابد.

وی اضافه کرد: شرایط معاملات و خرید و فروش‌های انجام‌شده در پایتخت(به غیر از آذرماه)،  نسبت به شهرهای دیگر بهتر است و طی ماه‌های گذشته حجم معاملات سیر افزایشی داشته است و انتظار می رود که این روند به شهرهای بزرگ و پس از آن به شهرهای کوچک سرایت کند.

بر اساس این گزارش، حجم معاملات مسکن در سراسر کشور طی ماه‌های مهر و آبان 40 درصد کاهش یافته بود، در حالی که تعداد قراردادهای خرید و فروش در تهران حدود  18 درصد رشد داشت.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
آرشیو