عصر بازارمدیران خودرو

معاون نعمت‌زاده اعلام کرد؛

بسته اعتباری دوم ایران و چین به ارزش ۳۰ میلیارد یورو آماده شد

عصر اعتبار- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از آماده‌شدن بسته اعتباری دوم ایران و چین به ارزش ۳۰ میلیارد یورو خبر داد و بر ضرورت عملیاتی‌شدن آن تاکید کرد.

بسته اعتباری دوم ایران و چین به ارزش ۳۰ میلیارد یورو آماده شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از مهر، مهدی کرباسیان به حضور شرکت‌های چینی در بخش معدن و صنایع معدنی اشاره کرد و افزود: ارزش طرح‌های اجراشده بین ایران و چین، طی سه سال گذشته به بیش از 20 میلیارد یورو رسید که از این میزان، 4 میلیارد یورو مربوط به بخش معدن و صنایع معدنی است.

  وی ادامه داد: شرکت MCC یکی از شرکای اصلی ما و مجری طرح‌های فولادی ایمیدرو است و تلاش می‌کنیم این همکاری‌ها به حوزه‌های دیگر نیز گسترش یابد.

  کرباسیان گفت: بزرگ‌ترین طرح آلومینیوم ایران به نام آلومینیوم جنوب (سالکو) با یک شرکت چینی، از دو سال پیش آغاز شده و پیشرفت قابل ملاحظه‌ای داشته است.

  وی افزود: در برنامه 5 ساله ششم ایران که از 21 مارس 2017 آغاز می‌شود، رشد اقتصادی 8 درصد و جذب 50 میلیارد دلار سرمایه خارجی، پیش‌بینی شده که از این میزان، 30 میلیارد دلار در حوزه فولاد، صنایع بالادستی و پایین‌دستی آن، 10 میلیارد دلار در حوزه آلومینیوم و 10 میلیارد دلار دیگر در بخش معدن و صنایع معدنی است.

  کرباسیان با اشاره به اینکه ایران از لحاظ ذخایر گازی در جهان رتبه اول را دارد، گفت: برای سرمایه‌گذاری در این حوزه، محور اصلی ما بخش‌خصوصی است و ایمیدرو نقش پشتیبان را ایفا می‌کند؛ ضمن اینکه با بخش ‌صوصی مشارکت هم می‌شود.

  کرباسیان افزود: در برنامه‌های آینده ایران، ظرفیت تولید مس کاتد به دو برابر افزایش خواهد یافت.

  وی تصریح کرد: همکاری و سرمایه گذاری در ایران مزیت‌های قابل توجهی را برای شرکت‌های چینی فراهم می‌سازد.

  کرباسیان ادامه داد: در بخش تحقیق، توسعه و پژوهش‌های معدنی نیز علاقه مند به همکاری با شرکت‌ها و مؤسسات ذیربط چین هستیم.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی