عصر بازار

چهارم دیماه ۹۵؛

شاخص کل بورس در نخستین روز هفته ۶۸ واحد کاهش داشت

عصر اعتبار- شاخص کل بورس، امروز (شنبه) در نخستین روز معاملات روند کاهشی داشت و با ۶۸ واحد افت در جایگاه ۸۰ هزار و ۱۸۱ واحدی قرار گرفت.

شاخص کل بورس در نخستین روز هفته ۶۸ واحد کاهش داشت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۰:۰۰

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، حجم و ارزش معاملات امروز کاهش داشت که نشان دهنده بازار کم رمق بورس و انتظار فعالان بازار سرمایه برای اخبار و تحولات مثبت و امیدبخش است.
براساس معاملات امروز، بیش از 722 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از یک هزار و 677 میلیارد ریال در 41 هزار و 730 نوبت دادوستد شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد، شاخص قیمت (وزنی- ارزشی) 24 واحد، شاخص آزاد شناور 35 واحد، شاخص بازار اول 60 واحد و شاخص بازار دوم 78 واحد افت کرد.
همچنین شاخص کل (هم وزن) 34 واحد و شاخص قیمت (هم وزن) 27 واحد افزایش داشت.
برپایه معاملات امروز، گروه خودرویی بیشترین تاثیر سهم و تاثیر مثبت را بر شاخص داشت.
نمادهای پارسان (نفت و گاز پارسیان)، تاپیکو (سرمایه گذاری نفت و گاز تامین)، و غدیر (سرمایه گذاری غدیر)، کروی (روی) و فارس (هلدینگ خلیج فارس) با کاهش خود بیشترین سهم را در افت شاخص داشتند، اما خپارس (پارس خودرو) و خودرو (ایران خودرو) با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مانع کاهش بیشتر شاخص شدند.
شاخص فرابورس نیز امروز چهار واحد کاهش یافت و در جایگاه 867 واحدی ایستاد.
علاوه براین در بازار امروز فرابورس، بیش از 130 میلیون سهم و حق تقدم به ارزش بیش از یک هزار و 306 میلیارد ریال در 12 هزار و 555 نوبت خرید و فروش شد.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
آرشیو