عصر بازارمدیران خودرو

افشای نفوذ هکرهای چینی به شرکت بیمه سپرده فدرال آمریکا

عصر اعتبار- ماموران اف بی آی در حال تحقیق در مورد نفوذ هکرهای چینی به رایانه های شرکت بیمه سپرده فدرال آمریکا از سال ۲۰۱۰ به این سو هستند.

افشای نفوذ هکرهای چینی به شرکت بیمه سپرده فدرال آمریکا
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۹:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از فارس، آمریکایی ها مدعی هستند که ارتش چین در پس پرده این حملات قرار دارد. شرکت یاد شده یک شرکت وابسته به دولت آمریکاست که در سال 1933 تاسیس شده به به سپرده گذاران در بانک های ایالات متحده، بیمه سپرده ارائه می کند.

حملات یاد شده منجر به دسترسی هکرها به دهها رایانه این شرکت شده که یکی از آنها یک رایانه workstation متعلق به شیلا بیر رییس سابق این شرکت بوده است. تحقیقات از این فرد به علت عملکردش و همین طور واقعه اخیر توسط کمیته ای در کنگره آمریکا ادامه دارد.

شرکت بیمه سپرده فدرال آمریکا که به FDIC شهرت دارد، یکی از سه نهاد فدرالی است که قوانین مربوط به فعالیت بانکهای تجاری را در آمریکا تنظیم می کند. FDIC بر اعمال برنامه های محرمانه مربوط به ورشکستگی بانک ها نظارت دارد و به همین علت به سوابق میلیون ها سپرده متعلق به مردم آمریکا دسترسی دارد.

در حال حاضر ارتباطات داخلی مدیران این شرکت در حال کنترل است تا مشخص شود هکرهای چینی به چه حدی از اطلاعات دسترسی یافته اند. بررسی ها نشان می دهد هک FDIC که از سال 2010 شروع شده حداقل تا سال 2013 ادامه یافته و البته حملات هکری دیگری نیز در سال های 2015 و 2016 بر ضد FDIC صورت گرفته است.

برچسب ها
پورسعید خلیلی