عصر بازار

شاخص کل بورس به کانال ۷۹ هزار واحدی فرو ریخت

عصر اعتبار- معامله‌گران بورس تهران امروز نیز شاهد قرمزپوش شدن دسته‌جمعی نماگرهای تالار شیشه‌ای بودند؛ بازاری که علی‌رغم تکاپوی حقوقی‌ها برای تثبیت شاخص، اما با فشار عرضه امروز به کانال ۷۹ هزار واحدی عقب‌گرد کرد.

شاخص کل بورس به کانال ۷۹ هزار واحدی فرو ریخت
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۷:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز یک‌شنبه 5 دی ماه 95، با کاهش 292 واحدی به روی رقم 79 هزار و 898 واحد ایستاد.

شاخص کل هم‌وزن اما با کاهش 13 واحدی عدد 15 هزار و 816  واحد را برای خود ثبت کرد.

امروز همچنین شاخص سهام آزاد شناور با کاهش 389 واحدی به عدد 88 هزار و 398 واحد دست یافت. شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش 2018 واحدی به عدد 56 هزار و 811 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با 375 واحد کاهش روی رقم 169 هزار و 458 واحد متوقف شد.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با کاهش 7 واحدی به عدد 860 واحد رسید.

براساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت ملی صنایع مس ایران با 35 واحد، فولاد مبارکه با 28 واحد و کشتیرانی ج.ا.ا با 24 واحد کاهش بالاترین تاثیر منفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی با 2 واحد و سیمان بجنورد و پارس سوئیچ هر یک به میزان یک واحد افزایش بیشتری تاثیر مثبت را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 285 میلیارد دلار بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 143 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 52 هزار و 677 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های فنرسازی خاور، سرمایه‌گذاری ساختمان ایران، بیمه پاسارگاد، اوراق اجاره بوتان از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری مسکن شمالغرب متوقف شود.

به گزارش فارس، امروز در بازار معاملات عمده فرابورس 990 میلیون سهم شرکت خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی از مجموعه شرکت‌های وابسته به این صندوق به قیمت هر سهم 123 تومان کشف قیمت و میان شرکت‌های تابعه این صندوق معامله شد.

در میان معاملات درون گروهی حقوقی‌ها نیز امروز صنعتی دریایی ایران شاهد کد به کد شدن کمتر از 30 میلیون سهم به ارزش بیش از 8 میلیارد تومان بود. گسترش صنایع انرژی آذرآب نیز امروز شاهد معاملات درون گروهی 24 میلیون سهمی به ارزش بیش از 6 میلیارد تومان میان سهامداران بود.

در سخت‌آژن اما امروز 10 میلیون سهم به ارزش 4.5 میلیون تومان کد به کد شد. اندکی بیش از 14 میلیون سهم سرمایه‌گذاری غدیر به ارزش 2 میلیارد تومان امروز به کدهای درون گروهی سهامدار عمده کد به کد شد. 20 میلیون سهم بانک خاورمیانه نیز به ارزش کمتر از 5 میلیارد تومان کد به کد شد. کمتر از 9 میلیون سهم مجتمع صنعتی آرتاویل تایر به ارزش کمتر از 5 میلیارد تومان در معاملات درون گروهی سهامدار عمده کد به کد شد.

بیش از 6 میلیون سهم صنایع فولادی آلیاژی یزد نیز به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان کد به کد شد. اندکی بیش از 3 میلیون سهم ایران ترانسفو به ارزش کمتر از 5 میلیارد تومان نیز امروز میان کدهای درون گروهی سهامدار عمده دست به دست شد. 2.5 میلیون سهم پتروشیمی پردیس نیز به ارزش 2 میلیارد تومان کد به کد شد.

براساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی شاهد غلبه عرضه بر تقاضای سهام در اغلب نمادهای معاملاتی حتی در گروه فلزات اساسی و معدنی‌ها بود که برخی حقوقی‌های حامی شاخص بورس تلاش بسیاری برای عقب‌نشینی شاخص کل بورس از طریق معاملات کد به کد و درون گروهی صورت دادند. با این همه شاخص کل بورس پس از مدت‌ها پافشاری امروز به کانال 79 هزار واحدی سقوط کرد.

براساس این گزارش، تثبیت نرخ دلار در کف 4 هزار تومانی در حالی ادامه دارد که تداوم وضعیت رعب‌آور بازار سهام از طریق توقف نمادهای معاملاتی تاثیرگذار بر شاخص کل بورس و پراقبال‌ در کنار بالاتکلیفی سهامدار بانک‌ها و همچنین تبعات ناشی از پرونده قضایی ناشر کنترل‌سازی و مغبون شدن سهامداران از ماجراجویی‌های رخ داده برای صندوق‌های فروشگاهی باعث شده تا صاحبان نقدینگی از جنب پل حافظ به چهارراه استانبول کوچ کنند.

براساس این گزارش بازار رخوت‌آور و بلاتکلیف سهام در این روزها در حالی درجا می‌زند که گروه قندی‌ها برای معامله‌گران نوسان گیر فرصت‌طلب دوباره پیشرو روزهای بی‌‌انگیزه شده است.

امروز بازار سهام بازاری بلاتکلیف و کسل‌کننده بود که با افزایش عرضه بر تقاضای سهام تنها توانست معاملات 109 میلیارد تومانی را در بازار نقد با وجود معاملات کد به کد و بلوکی تجربه کند. بازاری که دیگر به هیچ تحلیلی نمی‌تواند اعتماد کند.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
آرشیو