عصر بازار

صالح آبادی:

قوانین بانکی و مالی باید بازنگری شود

عصر اعتبار- رییس انجمن مالی اسلامی می گوید، قوانین پولی و بانکی کشور مربوط به چند دهه قبل است که به روز رسانی نشده و نیاز به بازنگری دارد.

قوانین بانکی و مالی باید بازنگری شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۷:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از اقتصاد آنلاین، علی صالح آبادی روز یکشنبه در نشستی خبری به مناسبت برگزاری دومین همایش مالی اسلامی، در پاسخ به سوالی درباره شبهات مربوط به ربوی بودن بازار پولی گفت: بخشی از این مشکلات به قوانین کشور بازمی گردد که نیاز به بازنگری دارد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا،وی افزود: در کمیته های مربوطه در انجمن مالی اسلامی این موضوع بررسی شده و پیشنهادات نیز به نهادهای ذیربط ارسال شده است.
صالح آبادی با ابرازامیدواری نسبت به این که با اصلاح قوانین بخشی از این مشکلات رفع شود، گفت: بخش دیگری از این مشکلات به آموزش در بخش بانکداری اسلامی مربوط است که باید تقویت شود.
وی درباره دومین همایش مالی اسلامی با بیان این که قرار است این همایش در سالهای آتی به سمت بین المللی شدن حرکت کند؛ بررسی بازارهای مالی، پولی و بازار سرمایه را از محورهای این همایش عنوان کرد.
دومین همایش مالی اسلامی با محوریت بررسی نقش بازارهای مالی در عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران مالی کشور 12 دی ماه در تهران برگزار می شود.
مدیر عامل بانک توسعه صادرات در ادامه اعطای جایزه مالی اسلامی به اشخاص حقیقی و حقوقی و رونمایی از بخش استفتاهای شرعی را از دیگر برنامه های این همایش اعلام کرد.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
آرشیو