عصر بازار

انطباق با استانداردها؛ لازمه پیوستن بانک‌ها به جامعه بین المللی

عصر اعتبار- مدیرکل مقررات، مجوزها و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی یکی از الزامات نظام بانکی ایران برای پیوستن به جامعه بین المللی را انطباق با استانداردهای بین المللی دانست.

انطباق با استانداردها؛ لازمه پیوستن بانک‌ها به جامعه بین المللی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۹:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، عبدالمهدی ارجمند نژاد  با بیان این مطلب افزود: استانداردهای بین المللی بانکی حاصل تجربیات جمعی و خرد بانکداران بین المللی است که آن را در قالب استانداردهایی منتشر می‌کنند.

وی با یادآوری اظهارات کوفی عنان دبیرکل اسبق سازمان ملل متحد مبنی بر اینکه جوامع از یکدیگر تغذیه می کنند، تصریح کرد: یکی از راه های استفاده و تغذیه جوامع از یکدیگر، انتقال دانش و تجربیات است؛ یکی از راه های انتقال این تجربه نیز استانداردهای بین المللی است.

مدیرکل مقررات، مجوزها و مبارزه با پولشویی بانک مرکزی گفت: طبیعی است با توجه به شرایط بومی کشور این قابلیت برای بانک مرکزی ایران وجود دارد که استانداردهای بین المللی را با قوانین، مقررات و استانداردهای کشور منطبق کند.

ارجمندنژاد با بیان اینکه انطباق نظام بانکی ایران با استانداردهای بین المللی زمینه مراوادات بانکی را با ادبیاتی مشترک فراهم می کند، اظهار داشت: انطباق با استانداردهای بین المللی زمینه برخورداری جامعه بانکی ایران با ادبیات مشترک، قابل فهم و قابل انتقال و تعامل با نظام بین المللی را فراهم کرده و باعث گسترش آن میشود.

وی افزود: در دهه های اخیر استانداردهای بانکی از رشد و گسترش زیادی به نظر کمی و کیفی برخوردار بودند و بانک مرکزی ایران به عنوان مرجع ناظر همواره سعی داشته تا با مطالعه و کار بر روی استانداردهای بین المللی، قوانین و مقررات لازم را برای بازار پولی کشور فراهم بیاورد.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
آرشیو