عصر بازار

براساس اعلام سازمان تامین اجتماعی:

بیمه شده از نخستین روز اشتغال به کار، مشمول تامین اجتماعی است

عصر اعتبار- سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد، هر کارگری (که مشمول قانون تامین اجتماعی باشد) حق دارد از اولین روز اشتغال به کار تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

بیمه شده از نخستین روز اشتغال به کار، مشمول تامین اجتماعی است
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، کارفرمایان باید صورت دستمزد و حقوق کارکنان را با آخرین تغییرات در دستمزد و تعداد نیروها تنظیم و حق بیمه کارکنان خود را تا آخرین روز ماه بعد پرداخت کنند.
براساس این گزارش،‌ هر فرد مشغول به کار پس از آغاز بیمه پردازی می تواند از سازمان تامین اجتماعی حقوق خود را در چارچوب اختیارات قانونی سازمان مطالبه کند.
همچنین بیمه شدگان حق دارند به قوانین و مقررات که حقوق و تکالیف آنها را بیان می کند، دسترسی داشته باشند و در این راستا سازمان تامین اجتماعی از روش های مختلف نسبت به اطلاع رسانی قوانین جدید و رفع ابهام اقدام می کند.
براساس این گزارش، تعهدات سازمان تامین اجتماعی در برابر هر بیمه شده مشروط به تداوم اشتغال وی در کارگاه مشمول قانون است، اگر برای بیمه شده ای که تحت پوشش قرار گرفته برای مدتی از سوی کارفرما لیست و حق بیمه پرداخت نشود، سازمان تامین اجتماعی با انجام بازرسی از کارگاه ودر صورت اشتغال بکار این گونه افراد، تعهدات خود را به بیمه شده ارائه می کند.
همچنین در شرایط یادشده سازمان تامین اجتماعی براساس گزارشات بازرسی، حق بیمه یاد شده را از کارفرما مطالبه می کند.
سازمان تامین اجتماعی اکنون 42 میلیون نفر تحت پوشش دارد که 13 میلیون نفر از آنها بیمه شده اصلی هستند.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
آرشیو