عصر بازارمدیران خودرو

مرکز آمار ایران:

نرخ تورم آذرماه در مناطق شهری به ۷.۲ درصد کاهش یافت

عصر اعتبار- مرکز آمار ایران اعلام کرد: تورم آذرماه نسبت با کاهش سه دهم درصدی نسبت به ماه گذشته، از ۷.۵ به ۷.۲ درصد رسیده است.

نرخ تورم آذرماه در مناطق شهری به ۷.۲ درصد کاهش یافت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۴:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، مرکز آمار شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری در آذرماه را منتشر کرده که براساس آن شاخص کل در این ماه عدد 225.5 را نشان می‌دهد که نسبت به ماه پیش 0.8 درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه پارسال (تورم نقطه به نقطه)5.7 درصد است که نسبت به ماه گذشته(6.1 درصد) چهار دهم درصد، کاهش نشان می‌دهد.

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در آذرماه امسال به رقم 277.1 رسید که نسبت به ماه پیش 2 درصد افزایش داشته است.

همچنین شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد 274.8 رسید که نسبت به ماه پیش2.1 درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی خوراکی ها نیز نسبت به ماه مشابه پارسال 7.1 درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم 12ماهه این گروه 6.8 درصد است.

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه پارسال 7.2 درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در 12 ماه منتهی به آذرماه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال 6.9 درصد است که نسبت به آبانماه امسال (6.8 درصد) یک دهم درصد افزایش داشته است.

گزارش مرکز آمار ایران حکایت از این دارد که شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در آذرماه امسال به رقم 221.2 رسید که نسبت به ماه پیش، سه دهم درصد افزایش داشته است.

میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه پارسال نیز 5.1 درصد بوده و نرخ تورم 12 ماه منتهی به آذرماه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته این گروه، 7.3 درصد است که نسبت به تورم 12 ماهه منتهی به آبانماه امسال (7.8 درصد)، پنج دهم درصد کاهش یافته است.

برچسب ها
پورسعید خلیلی
پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
  پربازدیدترین های هفته
   دکه مطبوعات
   • اعتبار امروز
   • شماره ۸ اعتبار امروز
   • شماره ۷ اعتبار امروز
   • شماره ۶ اعتبار امروز
   • شماره پنجم
   آخرین بروزرسانی ۷ ماه پیش
   آرشیو