عصر بازار

دستگیری باند سرقت از کنیسه‌های تهران

عصر اعتبار- باند سرقت نقره در تهران که شروع به سرقت‌های سریالی از اماکن مذهبی اقلیت‌های دینی کرده بودند با کشف اموال مسروقه به ارزش ۵۰۰ میلیون توسط پلیس آگاهی تهران دستگیر شدند.

دستگیری باند سرقت از کنیسه‌های تهران
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۲:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، در مورخه 1395/7/18 وقوع یک فقره سرقت از یک کنیسه در خیابان 30 تیر به کلانتری 113 بازار اعلام شد و پس از آن با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت اماکن» و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه12 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان در تحقیقات مقدماتی اطلاع پیدا کردند که سارقین به شیوه تخریبِ درب ورودی وارد محل سرقت شده و در ادامه اقدام به سرقت اموال با ارزشی نظیر قلم تورات، نقره جات، چند تخته تابلوفرش، ستاره حضرت داوود (ع) و... کردند و همچنین کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که سارقین به همین شیوه و شگرد اقدام به سرقت از تعداد دیگری از مراکز مذهبی متعلق به اقلیت‌های مذهبی مقیم تهران و سرقت اموال باارزش داخل آن‌ها کردند.

شناسایی سارق سابقه‌داری که فقط نقره جات سرقت می‌کند

با توجه به شیوه و شگرد مورد استفاده در سرقت نقره جات از محل‌های سرقت، کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با بررسی سرقت‌های مشابه در سال‌های گذشته اطلاع پیدا کردند که دو سال پیش یک فقره سرقت مشابه از منزل یکی از شهروندان در محدوده خیابان ظهیرالاسلام بوقوع پیوسته که در آن سرقت نیز مقادیر قابل توجهی نقره جات به ارزش تقریبی 150 میلیون تومان سرقت شده است که طی آن یکی از سارقین سابقه دار (5 فقره سابقه سرقت اماکن) و حرفه‌ای بنام «امیر. ن» (متولد 1363) دستگیر و روانه زندان شده بود.

دستگیری سارقین

با شناسایی «امیر. ن» به عنوان یکی از سارقین حرفه‌ای در زمینه سرقت نقره جات، کارآگاهان با بررسی سوابق وی اطلاع پیدا کردند که وی پس از آزادی از زندان مجددا سرقت‌های خود را از سر گرفته و از آنزمان متواری شده است.

با آغاز اقدامات پلیسی جهت دستگیری «امیر.ن»، مخفیگاه وی در خیابان دماوند شناسایی و در مورخه 1395/9/15 دستگیر شد؛ در بازرسی از مخفیگاه امیر، مقادیری از نقره جاتمسروقه کشف و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی منتقل شد.

«امیر. ن» که در برابر دلایل و قرائن بدست آمده چاره‌ای جز اعتراف به سرقت از کنیسه‌های شهر تهران نداشت، دو مجرم سابقه دار به نام‌های «جواد. ح» (متولد 1358) و «حسین. ب» (متولد1363) را به عنوان همدستانش معرفی کرد.

با شناسایی محل اختفای «حسین» در منطقه نارمک – خیابان مدائن، وی در یک تعقیب و گریز و نهایتا با شلیک چند تیر هوایی دستگیر و در بازرسی از محل اختفایش، مقادیر دیگری از اموال مسروقه کشف شد؛ «جواد» نیز پس از چند روز دستگیر و پس از مواجه حضوری با همدستانش و اطلاع از اعترافات صریح آن‌ها، صراحتا به همدستی با آن‌ها اعتراف می‌کند.

سرهنگ کارآگاه شمس الدین می‌رزکی، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: «در ادامه رسیدگی به پرونده، متهمین صراحتا به سرقت از کنیسه‌های شهر تهران اعتراف و کلیه اموال مسروقه به ارزش تقریبی 500 میلیون تومان از آن‌ها کشف و پس از طی مراحل قانونی به مالباختگان تحویل داده شد که زمینه رضایتمندی کامل آن‌ها را فراهم آورد؛ همچنین طی رسیدگی به پرونده، با شناسایی دقیق محل‌های سرقت و ضمن هماهنگی با مقام محترم قضایی، بازسازی محل‌های سرقت نیز در محل ارتکاب سرقت‌ها و با حضور متهمین انجام شد.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو