عصر بازار

بهای بیت کوین از مرز ۹۰۰ دلار عبور کرد

عصر اعتبار- بهای بیت کوین با روند صعودی در ۲۳ دسامبر از مرز ۹۰۰ دلار گذشت وبا کمی افت امروز در بازار هر بیت کوین با ۸۹۶ دلار خرید وفروش می شود.

بهای بیت کوین از مرز ۹۰۰ دلار عبور کرد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۵:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، بیت کوین بخصوص در چین که بازار تقاضای جدید برای این ارز دیجیتالی است باقیمت‌های بالاتری هم خریدوفروش می‌شود.

بازار چین اکنون بیش از نود درصد از تمامی خریدوفروش‌های بیت کوین را تحت کنترل دارد. البته این وابستگی به بازار یک کشور چندان خبر خوشایندی برای بیت کوین نیست چراکه تغییرات در اقلیم سیاسی و اقتصادی یک کشور، باعث افزایش نوسانات در قیمت بیت کوین خواهد شد.

کارشناسان و تجار بیت کوین احساس می‌کنند که قیمت بیت کوین رو به رشد باقی خواهد ماند. حجم سرمایه بیت کوین نیز در حال افزایش مداوم است و از 14 میلیارد دلار نیز گذشته است. مطابق گزارش CoinMarketCap، حجم سرمایه بیت کوین این صرافی ظرف یک روز 5,34 درصد افزایش پیداکرده است و به 14.6 میلیون دلار رسیده است.

تجار چینی که به خاطر محدودیت‌های قانونی در تبدیل یوآن به دارایی‌هایی مانند طلا مشکل‌دارند، هرچه بیشتر به بیت کوین روی می‌آورند. این امر همچنان یک دلیل مهم برای افزایش قیمت بیت کوین است. دلیل دیگر برای افزایش را به ریاست جمهوری ترامپ نسبت می‌دهند.

یک دلیل دیگر، مطابق نظر برخی از کارشناسان، کاهش پاداش استخراج است که باعث می‌شود که استخراج‌کنندگان بیت کوین‌های خود را نگاه‌دارند که درنتیجه باعث افزایش تقاضا و گران‌تر شدن بیت کوین می‌شود.

بیت کوین اعتبار و جایگاه خود را به‌عنوان یک ارز رمزنگاری‌شده تثبیت کرده است، نقدینگی زیادی دارد و صرافی‌ها و فروشگاه‌های هرچه بیشتری آن را می‌پذیرند. این امر باعث می‌شود که بسیاری از افراد هرچه بیشتر از آن برای یک سرمایه‌گذاری بلندمدت استفاده کنند. بنابراین میزان بیت کوین پس‌انداز شده توسط این سرمایه‌گذاران منفرد بالا می‌رود و مشخصات افزایش تقاضا برای سرمایه‌گذاری بلندمدت باعث افزایش بهای بیت کوین و نیز حجم سرمایه می‌شود.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
آرشیو