عصر بازار

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد؛

پیشنهاد تشکیل بانک اختصاصی شرکت های کوچک و متوسط

عصر اعتبار- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیشنهاد شده است بانکی برای حمایت از شرکت های کوچک و متوسط (اس ام اییSME) تشکیل شود تا بتوانند در شرایطی رقابتی، امکان توسعه فعالیت و ارتقای کیفیت محصولات را بیابند.

پیشنهاد تشکیل بانک اختصاصی شرکت های کوچک و متوسط
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۲:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از ایرنا، «علی یزدانی» عصر دوشنبه در مراسم راه اندازی شرکت های کوچک و متوسط و صندوق های جسورانه در بازار سرمایه افزود: مهم ترین مشکل شرکت های کوچک و متوسط، نقدینگی و تامین مالی است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با بیان این که این شرکت ها تاکنون فقط به بازار پول وابسته بوده اند، گفت: با هدف افزایش روش های تامین مالی تفاهمنامه ای با فرابورس در اسفندماه پارسال امضا شد که بر اساس آن تاکنون 87 بنگاه که شرایط قابل قبولی داشته اند به بازار سرمایه معرفی شده اند.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه بنگاه های کوچک و متوسط حدود 95 درصد بنگاه های کشور را تشکیل می دهند، گفت: ورود این شرکت ها به بازار سرمایه اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: بیش از 80 هزار بنگاه، پروانه بهره برداری دارند که حدود 95 درصد آنها در قالب بنگاه های کوچک و متوسط صنعتی هستند که اگر واحدهای صنفی به آنها اضافه شود سهم آنها افزایش می یابد.

وی گفت: بیش از 42 درصد اشتغال صنعتی در کشور را بنگاه های کوچک و متوسط تشکیل می دهند.

برچسب ها
پورسعید خلیلی
دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
آرشیو