عصر بازار

دیواندری خبر داد

ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت

عصر اعتبار- رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی از برگزاری ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در روزهای ۱۳ و ۱۴ دی‌ماه در تهران خبرداد.

ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۵:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا، علی دیواندری صبح امروز (سه‌شنبه)، در نشست خبری ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت و همچنین نخستین جشنواره تصویرسازی بانکداری الکترونیک گفت: سالانه این همایش یکبار برگزار می‌شود و از جنبه‌های مختلف حائز اهمیت است و نقطه تلاقی بانکداری و الکترونیک (آی سی تی) است.

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی افزود: بانکداری برای ارائه خدمات به جامعه فعالیت می‌کند و صنعتی را سراغ ندارم که خدماتش تا این اندازه در هم آمیخته باشد.

دبیر ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت ادامه داد: بانکداری و آی سی تی رفته رفته با هم آمیخته‌تر می‌شوند؛ همایش رخدادی است که بازیگران بانکداری و آی سی تی کنار هم جمع شده و نقشه راه آینده را ترسیم می‌کنند.

محورهای ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با موضوع «بازآفرینی نظام بانکی در عصر ارتباطات نوین» است که روزهای 13 و 14 دی ماه در مرکز همایش‌های برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

ابعاد سیاستی و نهادی؛ نقش و جایگاه شبکه بانکی؛ زیر ساخت های فناوری اطلاعات؛ الزامات بین المللی و مدل های نوظهور از محورهای ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت است.

در بخش ابعاد سیاستی و نهادی به موضوعات نقش و جایگاه بانک مرکزی، نظام اطلاعاتی بانک ها، قوانین و مقررات مورد نیاز، بازمهندسی نظام پرداخت و بانکداری الکترونیک کشور و استاندارد سازی فرآیندهای بانکی پرداخته خواهد شد.

در محور نقش و جایگاه شبکه بانکی به موضوعات پرداخته خواهد شد که از جمله آنها نقش بانک ها در مواجهه با مدل های کسب و کار نوظهور؛ هوشمندسازی عملیات و خدمات بانکی؛ هم افزایی یا واگرایی ذی نفعان؛ تبیین جایگاه شرکای تجاری نوظهور؛ مسئولیت اجتماعی در بانکداری؛ مدل های مطلوب کسب و کار PSBها؛ بازتعریف ساختار مدیریتی و نیروی انسانی در بانک ها؛ بازطراحی الگوهای مدیریتی و شیوه های اعتبارسنجی مشتریان و ... هستند.

هوشمندسازی سیستم های امنیتی؛ طراحی پلتفرم های جدید پرداخت؛ سخت افزار و شبکه و شبکه های مخابراتی و اپراتورها موضوعات محور زیرساخت های فناوری اطلاعات این همایش هستند.

یکی دیگر از محورهای ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک، الزامات بین المللی است که در این بخش به موضوعاتی مانند تحولات مورد نیاز نظارتی و قانون گذاری، تطابق با استانداردهای بین المللی، کشف تقلب و مبارزه با پولشویی و چالش ها و فرصت های اتصال به نظام های پرداخت بین المللی پرداخته خواهد شد.

در محور مدل های نوظهور نیز به موضوعات فین تک(Fintech)، بانکداری اجتماعی و پول های دیجیتال پرداخته خواهد شد.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو