عصر بازار

پرداخت با تلفن هوشمند سرآغاز پیشرفت بانکداری الکترونیک

عصر اعتبار- سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات‌ بانک صنعت و معدن گفت: گسترش و پیشرفت خدمات سیستم بانکی بر روی تلفن همراه و به طور خاص NFC ها(پرداخت پول از طریق تلفن‌های هوشمند) می‌تواند آغاز پیشرفت در این سیستم باشد.

پرداخت با تلفن هوشمند سرآغاز پیشرفت بانکداری الکترونیک
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۳:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی؛ احمد آهی‌ افزود: NFC ها نوعی ابزار پرداخت و انتقال وجه الکترونیکی میان اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که در قالب دستگاه های کارتخوان و غیره انجام می‌شود ضمن اینکه شرکت‌های داخلی فعالیت مناسبی در این زمینه آغاز کرده اند بنابراین باید منتظر خبرهای خوبی در این زمینه باشیم.

وی با بیان اینکه، پیشرفت تکنولوژی در هر فعالیت و کسب و کاری نقش موثری دارد و ابزاری است که باعث می‌شود فعالیت‌های تکراری و روزانه که نیازمند حضور و فعالیت تعداد زیادی نیروی انسانی است، حذف شود، اظهارداشت: با انجام بسیاری از کارها به صورت مکانیزه کیفیت خدمات بانکی بهبود می یابد. به عنوان مثال برخی خدمات بانکی که در گذشته نیازمند اتلاف وقت زیادی بود با بانکداری الکترونیک در کمترین زمان ممکن و به صورت غیرحضوری انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: نکته مهم این است که بتوانیم از تکنولوژی روز دنیا درکمترین زمان ممکن استفاده کرده و با همگامی با بانکداری روز دنیا، بهره وری در این صنعت را به حداکثر ممکن برسانیم.

آهی با اشاره به رواج بانکداری اجتماعی در دنیا، گفت: ورود بانک‌ها به فعالیت‌های بانکداری اجتماعی به شرطی مفید خواهد بود که با رعایت ضوابط ، اصول امنیتی و اجتماعی همراه باشد بنابراین پیش بینی می‌شود در این زمینه ارائه خدمات متنوع بانکی در آینده ای نزدیک انجام شود.

یادآور می‌شود، ششمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، 13 و 14 دی ماه 95 توسط پژوهشکده پولی و بانکی در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد تهران برگزار می‌شود.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
    دکه مطبوعات
    • شماره ۶ اعتبار امروز
    • شماره پنجم
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو