عصر بازار

عرضه گندم صادراتی در بورس کالا از فردا آغاز می شود

عصر اعتبار- صادرات گندم ایرانی از طریق بورس کالا از فردا (چهارشنبه) آغاز می شود.

عرضه گندم صادراتی در بورس کالا از فردا آغاز می شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۲:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، با توجه به شفافیت معاملات تجاری و اقتصادی از طریق بورس، چندی است صادرات انواع محصولات صنعتی، پتروشیمی و کشاورزی از مسیر بورس کالا مطرح شده که با استقبال نیز مواجه شده است.
کارشناسان معتقدند عرضه محصولات مختلف از طریق بورس کالا به بازارهای داخلی و صادراتی، مانع دلالی و انحصار شده و بین تولیدکنندگان و بازارهای مصرف، ارتباط سالم و شفاف تری شکل خواهد گرفت.
در تازه ترین گام برای تسهیل روند صادرات محصولات، قرار است برای نخستین بار گندم صادراتی ایران نیز از مسیر بورس کالا به بازارهای جهانی صادر شود.
امسال با توجه به خودکفایی در تولید گندم، صادرات این محصول از طریق بورس کالای ایران در ستاد تنظیم بازار تصویب شد که براین اساس رینگ صادراتی بورس کالا از چهارشنبه ( 8 دی ماه) میزبان عرضه های این محصول خواهد بود.
بر این اساس، بورس کالا، میزبان عرضه دو محموله 10 هزار تنی «گندم دورم» است. عرضه 10 هزار تنی نخست تولید استان خوزستان و با قیمت پایه 235 دلار و به صورت نقدی خواهد بود که موعد و محل تحویل این گندم 15 دی ماه در انبار شوش خوزستان اعلام شده است.
همچنین دومین محموله گندم تولید استان خوزستان نیز به میزان 10 هزار تن با تحویل (FOB) در بندر امام خمینی و با قیمت پایه 245 دلار به صورت نقدی روی تابلوی بورس کالا می رود.
براساس اطلاعیه عرضه گندم صادراتی در بورس کالا، نرخ تسعیر ارز، آزاد و تسویه بصورت ریالی است.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۲۹ روز پیش
آرشیو