عصر بازار

پس از راه‌اندازی بازار شرکتهای کوچک در فرابورس اعلام شد

شرایط پذیرش در بازار SME فرابورس برای شرکتهای کوچک و متوسط دانش‌بنیان

عصر اعتبار- فرابورس ایران شرایط پذیرش شرکتهای کوچک و متوسط در بازار SME را به شکلی شفاف تشریح کرده که جزئیات آن شامل چند بند است.

شرایط پذیرش در بازار SME فرابورس برای شرکتهای کوچک و متوسط دانش‌بنیان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، بازار شرکتهای کوچک و متوسط در فرابورس ایران راه‌اندازی شد تا از این پس تأمین سرمایه بخش مذکور علی‌رغم سالها تنگنا، تسهیل شود و دغدغه کارآفرینان و صاحبان ایده تا حدی برطرف شود.

شرکتهای کوچک و متوسط که متقاضی پذیرش در بازار SME (بازار شرکتهای کوچکو متوسط) فرابورس ایران هستند، لازم است مراحلی را طی کنند و مدارکی را به فرابورس ارائه کنند که این مراحل به این شرح است:

• متقاضی پذیرش ابتدا باید آخرین صورتهای مالی حسابرسی شده شرکت (با در نظر گرفتن سال مالی شرکت) را به همراه نامه درخواست پذیرش (موجود در سایت فرابورس ایران، بخش پذیزش در بازار SME) به فرابورس ارائه دهد.

پس از ارجاع پرونده به واحد پذیرش و مطالعه آن، با شرکت تماس گرفته و در صورت نیاز جلسه‌ای در فرابورس ایران با حضور مدیران شرکت متقاضی برگزار می‌شود؛ در صورت ادامه فرآیند پذیرش باید سایر مدارک تکمیل و از طریق شرکتهای کارگزاری، تأمین سرمایه، مشاور سرمایه‌گذاری و به طور کلی شرکتهای مشاور پذیرش مورد تأیید سازمان بورس به فرابورس ارسال شود.

• تصمیم‌گیری درباره پذیرش یا رد درخواست پذیرش سهام شرکتها در بازار SME توسط هیئت پذیرش شرکتهای کوچک و متوسط انجام می‌شود؛ از این رو شرکت فرابورس ایران گزارش کارشناسی خود حاوی اظهارنظر درباره احراز یا عدم احراز شرایط پذیرش را به همراه مستندات مربوطه به هیات پذیرش شرکتهای کوچک و متوسط ارسال می‌کند.

• پس از پذیرش شرکت در صورت احراز تمامی موارد تعیین شده توسط هیئت پذیرش شرکتهای کوچک و متوسط و سپرده شدن سهام نزد شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه همچنین انتشار اطلاعات مالی در سامانه اطلاع‌رسانی سازمان بورس، نام اوراق بهادار پذیرفته شده در فهرست نرخهای فرابورس ایران درج می‌شود.

لازم به ذکر است فرصت شرکت به منظور درج، حداکثر شش ماه از زمان پذیرش بوده و عرضه سهام نیز باید حداقل پنج روز و حداکثر چهار ماه پس از تاریخ درج صورت پذیرد.

• در انتها نام شرکت به عنوان ناشر پذیرفته شده در سایت رسمی فرابورس ایران درج می‌شود همچنین نماد معاملاتی شرکت برای انجام معاملات سهام پس از اطلاع‌رسانی عمومی گشایش می‌یابد.

علاوه بر این کارمزد شرکتهای پذیرش شده در بازار SME نیز به این شرح است:

در بازار شرکتهای کوچک و متوسط حق پذیرش شرکتها معادل 0.002 سرمایه ثبت شده تا سقف 200 میلیون ریال و حق درج سالانه شرکتها نیز معادل 0.002 سرمایه ثبت شده تا سقف 100 میلیون ریال تعیین شده است.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
آرشیو