عصر بازار

چین طلا را گران کرد

عصر اعتبار- خریدهای طلای چین موجب شد تا قیمت فلز زرد در معاملات آسیایی امروز افزایش یابد، اما با توجه به تقویت ارزش دلار رشد قیمت محدود بود و تعطیلات طولانی کریسمس موجب شده تا حجم معاملات چندان زیاد نباشد.

چین طلا را گران کرد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۲۲:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، قیمت هر اونس طلا امروز نیم درصد افزایش داشت و به 1139 دلار و 20 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز 0.6 درصد افزایش داشت و به 1140 دلار و 20 سنت رسید.
آلکس تورندیکه، تحلیلگر بازار طلا در گروه ام کی اس پامپ گفت: «تقاضای خوبی در حال حاضر در چین شاهد هستیم، هرچند که این تقاضا بسیار محدود است.»
در حالی که پس از تعطیلات 3 روزه بازار برخی سرمایه گذاران در روزهای پایان سال به فکر خرید دلار افتاده اند، ارزش دلار در برابر ین و یورو افزایش یافت.
یوئیچی ایکه میزو، تحلیلگر استاندارد بانک در توکیو گفت: «مردم منتظرند تا ترامپ وارد کاخ سفید شوند تا ببینند که سیاست های واقعی وی چه خواهد بود و او وقتی به قدرت می رسد چه خواهد کرد.»
«مردم دارند بازارهای دیگر نظیر دلار و بازارهای بورس را رصد می کنند و انتظار دارند بورس و بازارهای مالی در دوره ترامپ دوران خوبی را سپری کند. در آن صورت، مردم به جای طلا پول هایشان را در بورس سرمایه گذاری خواهند کرد.»
ارزش دلار امریکا پس از پیش بینی افزایش رشد در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، به بالاترین رقم 10 ماه گذشته در برابر ین ژاپن رسید. تقویت ارزش دلار موجب کاهش تقاضا برای کالاهای ارزش گذاری شده به ارز امریکا از جمله طلا می شود.
در بازار سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره امروز 1.2 درصد افزایش داشت و به15 دلار و 91 سنت رسید که بیشترین افزایش روزانه از 12 دسامبر تاکنون بود.

برچسب ها
پورسعید خلیلی
دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
آرشیو