عصر بازار

خزانه دار کل کشور:

صورتحساب عملکرد بودجه سال ۱۳۹۴ پیش از موعد تهیه شد

عصر اعتبار- معاون نظارت مالی و خزانه دار کل کشور از تهیه صورتحساب عملکرد بودجه سال ۱۳۹۴ پیش از موعد مقرر در این معاونت و ارسال آن توسط وزیر امور اقتصادو دارایی به رییس جمهوری خبر داد.

صورتحساب عملکرد بودجه سال ۱۳۹۴ پیش از موعد تهیه شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۸:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، «سید رحمت اله اکرمی» افزود: صورتحساب مذکور، نخستین صورتحسابی است که با توجه به انجام اصلاحات بنیادین در نظام حسابداری بخش عمومی کشور برای اجرای مبنای حسابداری تعهدی (به عنوان پیش نیاز محاسبه دقیق بهای تمام شده فعالیت ها، خدمات و محصولات برای استقرار نظام بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد) و همچنین با انعکاس عملکرد ابزارهای تامین مالی جدید دولت (شامل اسناد خزانه اسلامی و اوراق صکوک اجاره) توسط اداره کل هماهنگی و تلفیق حساب ها و روشهای حسابداری تهیه شد.
وی صورت های مالی دولت را مکمل صورتحساب عملکرد بودجه کل کشور برای ایفای مسوولیت پاسخگویی دولت توصیف کرد.
به گفته این مقام مسوول، معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور با تکمیل اجرای مبنای حسابداری تعهدی، صورت های مالی دولت را نیز ارایه خواهد کرد تا از این طریق زمینه لازم را برای اعتلای مدیریت مالی دولت فراهم کند.
به گزارش ایرنا، پیشتر خزانه دار کل کشور در اظهار نظری اعلام کرده بود، مطالعات ثابت کرده مبنای حسابداری تعهدی بر اساس استانداردهای حسابداری در بخش عمومی است و با همین استانداردها بهبود تصمیم گیری ها میسر می شود.
وی گفت: شناسایی کامل دارایی ها و بدهی ها جز با استقرار بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد میسر نمی شود و باید بدانیم با حسابداری نقدی که تاکنون حاکم بوده است، به اهداف مدنظر نمی رسیم.
اکرمی تاکید کرد، بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد جز با تغییر پایه حسابداری از نقدی به تعهدی امکانپذیر نمی شود.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۳۰ روز پیش
آرشیو