عصر بازار

راهکارهای گسترش روابط بانکی ایران و جمهوری آذربایجان بررسی شد

عصر اعتبار- 'محمود واعظی' رئیس ایرانی کمیسیون مشترک روابط اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان و 'المان رستم اف' رئیس بانک مرکزی جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه در باکو با یکدیگر دیدار و راهکارهای گسترش روابط بانکی دو کشور را بررسی کردند.

راهکارهای گسترش روابط بانکی ایران و جمهوری آذربایجان بررسی شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۶:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، واعظی در این دیدار که با حضور 'شاهین مصطفی اف' رئیس آذری این کمیسیون برگزار شد ،اعلام کرد، توسعه روابط دو کشور در تمام زمینه ها و بخصوص در حوزه بازرگانی ، نیازمند مناسبات بانکی دو کشور به منظور ارایه تسهیلات لازم برای تجار و بازرگانان است .
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان ، همچنین بر ضرورت برقراری رابطه کارگزاری بین بانک های دو طرف تاکید کرد و گفت: بانک های ایران آمادگی دارند نسبت به تاسیس شعب های خود در جمهوری آذربایجان اقدام کنند .
شاهین مصطفی اف رییس آذری کمیسیون مشترک اقتصادی آذربایجان و ایران نیز در این دیدار اعلام کرد که کشورش با توجه به توسعه همه جانبه روابط فیمابین مصمم است که همکاری بانکی را برای تامین و تسهیل امور بازرگانی گسترش یابد .
همچنین المان رستم اف رییس بانک مرکزی جمهوری آذربایجان ضمن تشریح اوضاع اقتصادی این کشور اعلام کرد که یکی از راهکارهای توسعه مناسبات تجاری دو کشور استفاده از پول ملی است که وابستگی طرفین به اسعار خارجی را کاهش می دهد و ضرورت دارد که این موضوع در دستور کار جدی مذاکرات قرار گیرد .
وی ضمن ارایه گزارشی در باره تغییرات در نظام بانکی جمهوری آذربایجان و ایجاد اتاق نظارت بر امور مالی و بانکی گفت: اصلاح نظام بانکی، تحرک بیشتر در روابط فیمابین ایجاد خواهد کرد.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
آرشیو