عصر بازار

افتخاری:

تسهیلات دهی به انبوه سازان با کاهش نرخ سود و افزایش سقف وام همراه شود

عصر اعتبار- عضو کمیسیون عمران مجلس از ضرورت افزایش سقف وام مسکن با توجه به نرخ های کنونی خبر داد و گفت: دولت باید برای کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن برنامه مشخصی ارایه کند.

تسهیلات دهی به انبوه سازان با کاهش نرخ سود و افزایش سقف وام همراه شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خانه ملت، با یادآوری تصمیم اخیر بانک مسکن برای ارایه تسهیلات ٥۰ تا ١٣۰ میلیون تومانی با سود ١٨ درصد به انبوه سازان گفت: این تصمیم تغییری در وضعیت بازار مسکن ایجاد نخواهد کرد.

نماینده مردم فومن و شفت درمجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه سقف تسهیلات در کلانشهری همچون تهران باید افزایش یاید، تصریح کرد:در کلانشهری همچون تهران با این تسهیلات خرید خانه یا انبوه سازی ممکن نیست.

وی با بیان اینکه تسهیلات دهی در بحث مسکن باید با درنظرگرفتن شرایط منطقه ای و قیمت های نامتعارف در نظر بگیرد، افزود: موفق شدن سیاست ها در حوزه مسکن منوط به درنظرگرفتن رکود فعلی و شرایط کلی حاکم بر جامعه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید براینکه باید مسکن از حیطه کالای سرمایه ای به کالای مصرفی بدل شود، تاکید کرد: در صورتی که سیاست گذاری در بحث مسکن به درستی باشد می تواند به ساماندهی این بازار امیدوار بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد:بررسی وضعیت بازار مسکن و همچنین سیاست های کلی در بحث تسهیلات دهی در کمیسیون عمران مجلس انجام خواهد شد.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
آرشیو