عصر بازار

افتخاری:

تسهیلات دهی به انبوه سازان با کاهش نرخ سود و افزایش سقف وام همراه شود

عصر اعتبار- عضو کمیسیون عمران مجلس از ضرورت افزایش سقف وام مسکن با توجه به نرخ های کنونی خبر داد و گفت: دولت باید برای کاهش نرخ سود تسهیلات مسکن برنامه مشخصی ارایه کند.

تسهیلات دهی به انبوه سازان با کاهش نرخ سود و افزایش سقف وام همراه شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۱:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از خانه ملت، با یادآوری تصمیم اخیر بانک مسکن برای ارایه تسهیلات ٥ تا ١٣ میلیون تومانی با سود ١٨ درصد به انبوه سازان گفت: این تصمیم تغییری در وضعیت بازار مسکن ایجاد نخواهد کرد.

نماینده مردم فومن و شفت درمجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه سقف تسهیلات در کلانشهری همچون تهران باید افزایش یاید، تصریح کرد:در کلانشهری همچون تهران با این تسهیلات خرید خانه یا انبوه سازی ممکن نیست.

وی با بیان اینکه تسهیلات دهی در بحث مسکن باید با درنظرگرفتن شرایط منطقه ای و قیمت های نامتعارف در نظر بگیرد، افزود: موفق شدن سیاست ها در حوزه مسکن منوط به درنظرگرفتن رکود فعلی و شرایط کلی حاکم بر جامعه است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید براینکه باید مسکن از حیطه کالای سرمایه ای به کالای مصرفی بدل شود، تاکید کرد: در صورتی که سیاست گذاری در بحث مسکن به درستی باشد می تواند به ساماندهی این بازار امیدوار بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی یادآور شد:بررسی وضعیت بازار مسکن و همچنین سیاست های کلی در بحث تسهیلات دهی در کمیسیون عمران مجلس انجام خواهد شد.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر