عصر بازار

ثبت‌نام ۶۵هزار بازنشسته برای دریافت سهام ملت

عصر اعتبار- مدیرعامل هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی با رد این ادعا که واگذاری سهام بیشتر به نفع صندوق است تا بازنشستگان گفت: ظرف یک هفته گذشته ۶۵هزار بازنشسته برای دریافت سهام ملت ثبت‌نام کرده‌اند.

ثبت‌نام ۶۵هزار بازنشسته برای دریافت سهام ملت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۲:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، محمود طهماسبی گفت: صندوق به دنبال اجرای سیاست های حمایتی از بازنشستگان کشوری در قالب واگذاری مجموعه ای از سهام خدماتی شامل بیمه، بانک و لیزینگ است که برای نخستین گام از واگذاری سهام بیمه ملت آغاز کرده است.

وی گفت: از زمانی که ثبت نام برای دریافت سهام ملت برای بازنشستگان آغاز شده، 65 هزار نفر ثبت نام کرده اند و این آمار ظرف مدت یک هفته رکورد خوبی بوده چرا که در زمینه تبلیغات،آنطور که باید ورود نکرده ایم.

طهماسبی با بیان اینکه هنوز بسیاری از بازنشستگان از ثبت نام این سهام بی خبرند افزود: این واگذاری سهام، اتفاق جدیدی در صندوق و برای بازنشستگان است و تاکنون سهام بورسی نداشته ایم بنابراین وجود یکسری ابهامات طبیعی است.

مدیرعامل هلدینگ مالی، بانکی و سهام صندوق بازنشستگی  ادامه داد: برای این طرح با خرید 12,5 درصد از سهام بیمه ملت که تا قبل از این در اختیار بیمه ایران قرار داشت، واگذاری این سهام به بازنشستگان کشوری عملیاتی شده است.

وی در پاسخ به اینکه آیا ایجاد چنین سهامی، راهکاری برای برون رفت از مشکلات مالی صندوق است گفت:صندوق سیاست سهام خدمت محور را دنبال می کند تا در یک پکیج و فرآیند به بازنشستگان خدماتی را بدهد که روزانه با آن درگیرند مانند خدمات بیمه ای بانک و لیزینگ.

طهماسبی با رد این ادعا که واگذاری سهام بیشتر به نفع صندوق است تا بازنشستگان گفت: سه شرکت اصلی خدمت محور در یک پکیج زمان‌دار به بازنشسته تعلق می گیرد تا بازنشسته فقط به عنوان مشتری قلمداد نشود بلکه در یک بازه زمانی و ارتباط دوسویه با صندوق،ضمن برخورداری از خدمات آن، از سود آن نیز بهره بگیرد.

وی تاکید کرد: تلاش صندوق برای واگذاری سهام بیمه ملت، تحت پوشش قرار دادن بازنشستگان در سراسر کشور است و صندوق تلاش می کند تا واگذاری سهام به بازنشستگان کشوری تا پایان دی ماه امسال عملیاتی شود.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
آرشیو