عصر بازار

در حضور وزیر اقتصاد تشریح شد:

۹ سال ارائه خدمات مطلوب بانک قرض الحسنه مهر ایران برگ زرینی در تاریخ این بانک است

عصر اعتبار- مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در سمینار سراسری مدیران این بانک که به مناسبت آغاز دهمین سال فعالیت بانک و با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در محل سالن اجتماعات ساختمان ادارات مرکزی برگزار شد به تشریح ۹ سال فعالیت مثبت و اثر بخش این بانک پرداخت.

۹ سال ارائه خدمات مطلوب بانک قرض الحسنه مهر ایران برگ زرینی در تاریخ این بانک است
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، اکبری ضمن خیرمقدم به مدعوین بیان داشت: حضور وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی به مناسبت آغاز دهمین سال فعالیت بانک قرض الحسنه مهر ایران را در جمع مدیران، روسا و کارکنان این مجموعه به فال نیک می گیریم و امیدواریم این حضور شکوهمند منشأ خیر و برکت برای بانک باشد.
اکبری با تشریح اقدامات صورت گرفته طی 9 سال گذشته و تاکید بر عملکرد مطلوب بانک در سال جاری اظهارداشت: 9 سال پیش با همکاری 10 بانک اصلی کشور، بانک قرض الحسنه مهر ایران با سرمایه اولیه 1500 میلیارد تومان تاسیس شد.
وی تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران در شبکه بانکی کشور از کفایت سرمایه بسیار مناسبی برخوردار است و این امر پشتوانه قوی بانک در زمینه ارائه خدمات و مسئولیت های اجتماعی آن را نشان می دهد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران ادامه داد: این بانک طی 9 سال گذشته بالغ بر 2 میلیون و 300 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به منظور رفع مایحتاج ضروری نیازمندان واقعی جامعه، ازدواج جوانان، تامین مالی درمان بیماری های خاص و اشتغالزایی و کارآفرینی پرداخت نموده است.
وی خاطرنشان ساخت: با اقدامات و عملکرد مثبت بانک قرض الحسنه مهر ایران در ارائه خدمات و محصولات متنوع به مشتریان در سال گذشته منابع بانک بالغ بر 30 درصد رشد داشته است و در این 9 ماهه گذشته از سال جاری نیز بیش از 25 درصد منابع بانک افزایش پیدا نموده که پیش بینی می شود تا با تلاش مجموعه در فرصت باقی مانده، هدف 40 درصدی رشد منابع را شاهد باشیم.
اکبری افزود: حدوداً 90 درصد منابع جذب شده از محل سپرده های پس انداز و جاری قرض الحسنه خیرین، سازمان ها و ارگان های خصوصی و دولتی به اعطای تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد صفر تا 4 درصد در راستای توانمند سازی نیازمندان واقعی جامعه تخصیص یافته است.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران بیان داشت:  در 9 ماه گذشته سال جاری بالغ بر 350 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به میانگین مبلغ 80 میلیون ریال در زمینه های مختلف پرداخت شده است که بیشتر آن در راستای حمایت از اشتغالزایی و کارآفرینی به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد.
وی ضمن تاکید بر تاثیر خیر و برکت تسهیلات قرض الحسنه در زندگی آحاد جامعه اظهارداشت: مردم با اعتقاد راسخ خود از این خدمات استفاده می کنند و نسبت به بازپرداخت اقساط آن اخلاقاً متعهد هستند به نحوی که میزان مطالبات این بانک حدود یک درصد است که باتوجه به استانداردهای جهانی و شرایط سایر بانک ها در این حوزه، از وضعیت مناسب و مطلوبی برخوردار است و حتی بیشتر همین یک درصد معوقات هم تنها با 2 یا 3 ماه تاخیر (یعنی سررسید گذشته) است که پرداخت می شود.
مرتضی اکبری ادامه داد: بانک قرض الحسنه مهر ایران پایین ترین میزان معوقات و مطالبات را در شبکه بانکی کشور دارد و این موضوع از افتخارات این بانک به شمار می رود، همچنین یک رضایتمندی مناسب و قابل ملاحظه ای از خدمات و تسهیلات ارائه شده به مشتریان وجود دارد که بیان گر تلاش مثبت همکاران ما در سراسر کشور می باشد.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۳۰ روز پیش
آرشیو