عصر بازار

اجرای طرح "پیوند مهر ایران" در شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران

عصر اعتبار- با حضور طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی از طرح " پیوند مهر ایران" رونمایی شد و دستورالعمل اجرایی آن متعاقباً به شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران ابلاغ می شود.

اجرای طرح "پیوند مهر ایران" در شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۱:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، طرح پیوند مهر ایران در راستای نیل به اهداف عالیه بانک و ترویج سنت حسنه ازدواج در جامعه و تشویق مردم به پس انداز و همچنین بکارگیری پس اندازهای مردمی در قالب صندوق های پس انداز ازدواج به منظور ارائه تسهیلات به زوج های جوان ارایه می گردد.

این طرح در دو فاز (صندوق یکم و صندوق دوم ) پس انداز ازدواج تدوین شده و بر اساس آن زوجین می توانند از تسهیلات قرض الحسنه این بانک تا سقف مبلغ 300 الی 600 میلیون ریال استفاده نمایند.

در این طرح متقاضیان با افتتاح حساب و عضویت در صندوق یکم پس انداز ازدواج می توانند پس از گذشت حداقل یکسال از تسهیلات ازدواج بانک تا سقف 300 میلیون ریال با دوره بازپرداخت 3 ساله بهره‏مند گردند.

دوره پس انداز در صندوق یکم ازدواج حداقل 1 سال و حداکثر 3 سال می باشد که جهت تسهیل در محاسبه امتیاز تسهیلات و همچنین کنترل منابع و مصارف صندوق، مدت پس انداز به دوره های مساوی 6 ماهه تقسیم می گردد و حداقل موجودی در هر یک از دوره‏های 6 ماهه با ضریب 55 درصد، مبنای محاسبات بانک در پرداخت تسهیلات قرار می‏گیرد.

همچنین افتتاح حساب، پس انداز و پرداخت تسهیلات (صندوق دوم) مشابه صندوق یکم پس انداز ازدواج است که در آن متقاضیان با افتتاح حساب وپس انداز، می توانند پس از گذشت حداقل 5 سال (10 دوره 6 ماهه) از تسهیلات ازدواج بانک تا سقف 600 میلیون ریال با دوره بازپرداخت 5 ساله بهره‏مند گردند.

افتتاح حساب و پس انداز از طریق واریز تدریجی و ماهیانه در این حالت تسهیلات پرداختی معادل 110 درصد مجموع  میانگین سپرده در هر سال خواهد بود.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۳۰ روز پیش
آرشیو