عصر بازار

سیاست‌ ترامپ در مورد نرخ بهره از عوامل گرانی دلار است

عصر اعتبار- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: نزدیک شدن زمان حضور رسمی ترامپ در کاخ سفید و اعلام سیاست‌های او در مورد تغییر نرخ بهره، سبب شده که دلار در مقابل سایر ارزها تقویت شود. ضمن آن که برخی عوامل داخلی نیز در این امر تاثیر گذار است.

سیاست‌ ترامپ در مورد نرخ بهره از عوامل گرانی دلار است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، در خصوص وضعیت بازار ارز گفت: در روزهای اخیر نرخ دلار نوسان زیادی داشت و سبب شد فعالان اقتصادی به آن واکنش نشان دهند و نسبت به صادرات و واردات کالا با احتیاط و دقت بیشتری برنامه‌ریزی کنند.

نماینده مردم کرمان تصریح کرد: یکی از علل افزایش قیمت دلار مربوط به شرایط جهانی است. نزدیک شدن زمان حضور رسمی ترامپ در کاخ سفید و اعلام سیاست‌های او در مورد تغییر نرخ بهره، سبب شده که دلار در مقابل سایر ارزها تقویت شود. ضمن آن که برخی عوامل داخلی نیز در این امر تاثیر گذار است.

وی تصریح کرد: بخشی از دلار موجود در بازار توسط شرکت‌های پتروشیمی عرضه می‌شود که با توجه به نزدیک شدن پایان سال مالی این شرکت‌ها آنها ترجیح می‌دهند که عرضه دلار را کاهش داده و برای تقسیم سود، نگه دارند تا این که آنها را در بازار بفروشند و خرج امور جاری خود کنند.

وی در پایان تصریح کرد: ما تمام این عوامل را با آقای سیف و طیب‌نیا مورد بررسی قرار خواهیم داد.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
آرشیو