عصر بازار

اعلام آخرین وضعیت راه اندازی بیمه بانک قوامین

مدیرعامل بانک قوامین از تلاش برای کسب مجوزهای لازم از سهامداران این بانک برای تاسیس شرکت بیمه خبر

عصر اعتبار- مدیرعامل بانک قوامین از تلاش برای کسب مجوزهای لازم از سهامداران این بانک برای تاسیس شرکت بیمه خبر داد و گفت: به دنبال کسب مجوزهای لازم از بیمه مرکزی برای ثبت شرکت عام بیمه ای هستیم.

مدیرعامل بانک قوامین از تلاش برای کسب مجوزهای لازم از سهامداران این بانک برای تاسیس شرکت بیمه خبر
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۴:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبِنا با اعلام این خبر افزود: هنوز نامی برای شرکت بیمه بانک قوامین نهایی نکرده ایم ولی باید به هر حال قاعده ذی نفع واحد و سهامداری که در بیمه مرکزی نیز مطرح است را رعایت کنیم.
وی خاطرنشان کرد: پس از کسب مجوز از سهامداران بانک قوامین، اقدامات اداری لازم برای کسب مجوز از بیمه مرکزی فعال تر می شود تا این شرکت بیمه هرچه سریعتر فعالیت خود را آغاز کند اما زمان آغاز فعالیت رسمی این شرکت بیمه ای هنوز مشخص نیست. دکتر نتاج درباره اینکه آیا این شرکت بیمه در یک رشته مشخص بیمه ای فعالیت خواهد کرد یا فعالیت آن عام است، اظهارداشت: در حال حاضر به جز یک شرکت، تمامی شرکت ها در همه رشته های بیمه ای در حال فعالیت هستند و طبیعتا شرکت بیمه ای که به بانک مرتبط باشد نیز در تمامی بیمه های اعتباری فعالیت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه این شرکت بیمه طبیعتا به دنبال فعالیت در تمامی رشته های بیمه ای خواهد بود، گفت: بانک های کشور نیز قرار است تخصصی باشند ولی در همه زمینه ها فعالیت بانکی انجام می دهند.
مدیرعامل بانک قوامین درباره اینکه آیا تاسیس شرکت بیمه این بانک، سهم بیمه کوثر را در بازار نخواهد گرفت، اظهارداشت: تصور نمی کنم این اتفاق روی دهد. فعالیت شرکت بیمه مربوط به بانک قوامین در زمینه بیمه های اعتباری خواهد بود و نباید تاثیر معناداری نیز در جذب سهم بازار بیمه کوثر داشته باشد.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
آرشیو