عصر بازار

نرخ اوراق تسهیلات مسکن در بازه ۷۵ تا ۶۸ هزار تومان

عصر اعتبار- در بازار تسهیلات مسکن فرابورس بیش از ۵۸ هزار ورقه به ارزش نزدیک به ۴۳ میلیارد ریال معامله شد که این حجم معامله در ۳۸۹۵ نوبت دادودستد صورت گرفت.

نرخ اوراق تسهیلات مسکن در بازه ۷۵ تا ۶۸ هزار تومان
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۸:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فرابورس ایران، نقل و انتقال نزدیک به 171 میلیون ورقه در 14 هزار و 724 نوبت دادوستد در بازارهای پنج‌گانه فرابورس ایران ارزش معاملات امروز 12 دی‌ماه را به یک هزار و 205 میلیارد ریال رساند.

امروز بازار سهام (بازارهای اول، دوم و پایه) میزبان بیش از 52 میلیون ورقه به ارزش نزدیک به 273 میلیارد ریال بود و نماد «اپرداز» متعلق به شرکت آتیه داده‌ پرداز که امروز گشایش یافت با نقل و انتقال بیش از هشت میلیون ورقه به ارزش بیش از 104 میلیارد ریال به بیشترین حجم و ارزش معاملاتی دست یافت.

امروز نمادهای «کتوکا» و «سدبیر» به ترتیب متعلق به تولیدی و خدمات صنایع توکا و تدبیرگران فارس و خوزستان با 4,7 درصد رشد در دو ردیف نخست جدول بیشترین افزایش قیمت قرار گرفتند؛ در حالی که نمادهای «خراسان» و «دسانکو» متعلق به شرکت پتروشیمی خراسان و داروسازی سبحان انکولوژی با 4.9 درصد کاهش قیمت مواجه شدند و بیشترین افت قیمتی را در میان نمادها تجربه کردند.

شاخص کل فرابورس در جریان معاملات امروز با 2,8 درصد کاهش به رقم 853 واحدی رسید که با تاثیر منفی از جانب نمادهای «مارون»، «زاگرس» و «میدکو» تا سقف 4.7 واحد روبه رو شد.

در بازار تسهیلات مسکن نیز بیش از 58 هزار ورقه به ارزش نزدیک به 43 میلیارد ریال معامله شد که این حجم معامله در 3895 نوبت دادودستد صورت گرفت. در این بازار، تسه فروردین 95 با 751 هزار ریال بیشترین قیمت و تسه تیرماه 93 با 683 هزار ریال کم‌ترین قیمت را دارا بودند. گفتنی است تسه تیرماه 93 در حالی روز گذشته به قیمت 704 هزار ریال معامله شد که همانند امروز پایین‌ترین قیمت را در میان اوراق تسهیلات مسکن به خود اختصاص داد.

همچنین با معامله بیش از 688 هزار ورقه در بازار اوراق با درآمد ثابت، ارزش این بازار به بیش از 654 میلیارد ریال رسید و نماد «پرشیا» نیز به لحاظ حجم و ارزش معاملاتی صدرنشین این بازار شد.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
آرشیو