عصر بازار

در همایش بانکداری الکترونیک مطرح شد

پیشنهادهای یک بانکدار برای جلوگیری از بحران بانکی

عصر اعتبار- مدیر عامل بانک انصار با اشاره به قریب الوقوع بودن بحران بانکی در کشور، بر لزوم مدیریت این مخاطره از سوی نظام بانکی تاکید کرد.

پیشنهادهای یک بانکدار برای جلوگیری از بحران بانکی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۱:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از تسنیم، آیت اله ابراهیمی در ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت گفت: استحکام درونی بانک ها مستلزم مجموعه ای از شاخص ها به خصوص در حوزه سودآوری بانک هاست.

وی با اشاره به سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به نقش بانک مرکزی و شبکه بانکی در شکل گیری بانکداری مقاومتی اشاره کرد و افزود: بانک ها باید از استحکام کافی برخوردار باشند تا پشتیبانی مقاومتی انجام دهند.

ابراهیمی ادامه داد: ما در حوزه پشیبانی مقاومتی چارچوبی ارایه دادیم که بر اساس آن مضامین اقتصادی استخراج شد تا جهت گیری بانک ها نسبت به اقتصاد مقاومتی مشخص شود.

مدیر عامل بانک انصار همچنین با ارایه اطلاعاتی در خصوص روند درآمد و هزینه های بانک های کشور، پیشنهاداتی را برای ایجاد اجماع همگانی بین مدیران بانکی برای پیشگیری از بحران بانکی آتی مطرح کرد.

وی با اشاره به قریب الوقوع بودن بحران بانکی در کشور، بر لزوم مدیریت این مخاطره از سوی نظام بانکی تاکید کرد.

تفاهم سیستم بانکی برای کاهش سود سپرده ها در سقف 10 درصد، کاهش نرخ سپرده قانونی توسط بانک مرکزی به 5 درصد، اعمال کارمزد برای کلیه فعالیت ها و تراکنش های بانکی به موازات کاهش سود بانکی، ایجاد نهادهای تسهیل کننده برای خرید دارایی های سمی توسط بانک مرکزی و مدیریت کاهش فشار سازمان های مختلف در اعمال تکالیف همچون بیمه از جمله پیشنهادات ابراهیمی برای پیشگیری از وقوع بحران بانکی بود.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
آرشیو