عصر بازار

بانکداری باز کلید پاسخگویی به نیازهای مشتریان

عصر اعتبار- نهادهای مالی می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های بانکداری باز در راستای بهینه‌سازی مدیریت عملیات و یکپارچه‌سازی و نگهداری نرم افزارهای جدید گام بردارند.

بانکداری باز کلید پاسخگویی به نیازهای مشتریان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۳:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، در روز دوم ششمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، کارگاه آموزشی با موضوع «بانکداری باز در عمل» توسط همایون محبوبی کارشناس شرکت توسن برگزار شد.

محبوبی گفت: از آنجایی که در سال‌های گذشته بررسی موضوع بانکداری باز در دستور کار کنفرانس بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت بوده و کارگاه‌هایی نیز در این زمینه در سطح کلی برگزار شده، لذا در این کارگاه تأکید بر مطالعه موردی و مصداق‌های عینی است. وی ادامه داد: شرکت توسن، راهکار «توسن بوم» را به‌عنوان اقدامی عملی در حیطه بانکداری باز معرفی کرده است.

همایون محبوبی افزود: بانک‌های چابک می‌دانند که تمرکز بر نوآوری، کلید پاسخ به پیشرفت‌های روزافزون تکنولوژی و انتظارات مصرف‌کنندگان است. بنابراین نهادهای مالی می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های بانکداری باز در راستای کاهش هزینه­ های تحقیق و توسعه بانک‌ها و یکپارچه­ سازی و نگهداری نرم­ افزارهای جدید گام بردارند. بانکداری باز همچنین زمینه ساز افزایش سرعت در پاسخگویی به نیازهای مشتریان، بهینه‌سازی مدیریت عملیات، اتصال یکپارچه به حجم زیادی از برنامه‌های متنوع حوزه مالی و امکان دسترسی به روند بازار و تمایلات مشتریان بانک است.

کارشناس شرکت توسن ادامه داد: این شرکت با توجه به تجربه 18 ساله در زمینه تولید محصولات و راهکارهای نوین در عرصه‌های مختلف فناوری اطلاعات کشور توانسته است زیرساخت نوآوری در صنعت بانکداری بوم بر پایه سرویس‌های بانکی متمرکز، امکان اتصال توسعه‌دهندگان به بانک را فراهم ‌آورد. با استفاده از این زیرساخت پیچیدگی ساختار نرم‌افزارهای داخلی بانک از دید توسعه‌دهندگان پنهان مانده و تغییرات روال‌های داخلی کمترین تاثیر را بر روی محصولات تولید شده می‌گذارد.

همایون محبوبی در ادامه بر ارزش تجاری توسن بوم برای بانک‌ها، توسعه‌دهندگان و مشتریان نهایی اشاره و تاکید کرد: تمام ارتباطات به API توسن‏ بوم از طریق بسترهای امن انجام می‏پذیرد. بدین ترتیب امنیت داده‏های درجریان (Inflight Data) از سوی این شرکت کامل تضمین شده است.

در پایان این کارگاه کارشناسان شرکت نیلین نمونه‌هایی از نمایش اتصال به سرویس‌های توسن بوم را ارائه کردند.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
آرشیو