عصر بازار

سازوکارهای کسب شهرت در عصر تکنولوژی

عصر اعتبار- یکی از روش‌هایی که در حال حاضر جهت کسب شهرت استفاده می‌شود، فراهم نمودن امکان اعلام نظر برای مشتریان است. در واقع خریداران جدید می‌توانند پیش از انجام معامله، به نظرات و رتبه داده شده توسط مشتریان قبل مراجعه کنند و این سازوکاری مناسب جهت کسب شهرت محسوب می‌شود.

سازوکارهای کسب شهرت در عصر تکنولوژی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۲:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، دکتر ترابی در سخنرانی خود به مسئله «سازوکارهای دستیابی به شهرت» در عصر فناوری‌های نوین پرداخت و تاکید کرد: در گذشته شهرت یک فروشنده از طریق صحبت‌های شفاهی بین افراد جامعه توسعه پیدا می‌کرد. در واقع، افرادی که از یک فروشنده خرید می‌کردند و به هر دلیل از خرید خود رضایت داشتند، اطلاعات را به دوستان و آشنایان خود منتقل می‌کردند و این تنها مسیر ایجاد شهرت برای فروشنده بود. اما در حال حاضر به دلیل آنکه عمده خریدها به صورت اینترنتی انجام می‌شود و ارتباط فیزیکی مشتریان با یکدیگر نیز تقریبا غیرممکن شده، دیگر نمی‌توان از روش‌های سنتی جهت دستیابی به شهرت استفاده کرد و باید از روش‌های جدید استفاده نمود. 

عضو هیئت مدیره شرکت توسن افزود: یکی از جدیدترین روش‌هایی که توسط فروشندگان در حال حاضر جهت تقویت شهرت استفاده می‌شود، فراهم نمودن امکان دریافت بازخورد از مشتریان است. در واقع، فروشندگان برای مشتریان این امکان را فراهم می‌آورند که به صورت اینترنتی، نسبت به اعلام نظر و تخصیص رتبه به شیوه ارائه خدمات توسط فروشنده اقدام کنند و این اعلام نظر بدون واسطه برای سایر مشتریان قابل مشاهده و استفاده است. این مسئله سبب می‌شود زمانی که یک مشتری جدید می‌خواهد از فروشنده خرید کند، بتواند به تجربیات گذشته سایر مشتریان مراجعه کرده و با نظرهای آن‌ها آشنا شود.

ترابی در پایان تاکید کرد: هر چند سازوکار اعلام نظر راهکاری مناسب برای کسب شهرت یک مشتری بوده و می‌تواند در این رابطه مفید باشد، اما محدودیت این روش آن است که برای شرکت‌های کوچک (که تعداد مشتری‌های محدودی دارند) چندان قابل کاربرد نیست؛ زیرا آنچه موفقیت این روش را تضمین می‌کند، بالا بودن تعداد مشتریان و فراهم آمدن تعداد زیادی نظر در سایت فروشنده است. ‌

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
آرشیو