عصر بازار

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی:

زمان باقی مانده برای دریافت وام نوسازی تاکسی ها ۴۵ روز است

عصر اعتبار-مدیرعامل سازمان تاکسیرانی گفت: تنها ٤٥ روز دیگر برای دریافت وام نوسازی تاکسی ها زمان باقی مانده است.

زمان باقی مانده برای دریافت وام نوسازی تاکسی ها ۴۵ روز است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۳:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، میثم مظفر  با تشریح وضعیت نوسازی خودروها گفت: هیات وزیران در آذرماه برای کاهش آلودگی هوای تهران مصوبه ای را تصویب کرد که در یکی از بندهای آن صرف نظر کردن از برخی شروط در پرداخت وام نوسازی ناوگان حمل ونقل درون شهری در آن ذکر شده بود.

وی افزود:بانک ها باید در پرداخت وام نوسازی حمل ونقل عمومی موضوع چک برگشتی یا داشتن معوقات بانک ها را در نظر نگیرند این درحالی است که این مصوبه هنوز به بانک ها ابلاغ نشده و بسیاری از رانندگان تاکسی به دلیل همبن مشکل نتوانسته اند وام نوسازی را دریافت کنند. 

مظفر با اشاره به اتمام فرصت دریافت وام نوسازی و ذکر این نکته که تنها ٤٥ روز دیگر تا پایان سال برای دریافت وام باقی مانده است و قرارداد وام تاکسی ها با بانک ها پایان سال ٩٥ اعتبار دارد، گفت: بنابراین از آنجاییکه اسفند ماه بسیاری از بانک وام پرداخت نمی کنند تنها ٤٥ روز دیگر فرصت برای دریافت وام از بانک ها برای صاحبان تاکسی های فرسوده باقی مانده است. 

به گفته مدیرعامل سازمان تاکسیرانی از خردادماه تاکنون ٩٨۰۰ تاکسی نوسازی شده و به زودی تعداد تاکسی های نوسازی شده به 10 هزار عدد در شهر تهران خواهد رسید.

مظفر با تشریح فرایند نوسازی تاکسی های فرسوده ادامه داد:با شروع فرایند نوسازی تاکسی ها 10 هزار خودروی فرسوده که بالای ده سال از عمر آنان سپری شده است نوسازی شده که ٤۰۰۰ خودروی فرسوده پیکان نیز نوسازی شده و تنها ١٣۰۰ دستگاه باقی مانده اند که از سال ٩٦ از تردد آن ها جلوگیری می شود.

مظفر افزود: از ابتدای طرح نوسازی مصوب دولت از بهمن سال ٩٤ تلاش شد ٩۰ هزار تاکسی فرسوده در کل کشور نوسازی شود که که ٦٣هزار تاکسی در کل کشور ثبت نام کردند که ١٦ هزار تاکسی متعلق به شهر تهران بوده است.

برچسب ها
دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۳۰ روز پیش
آرشیو