عصر بازار

سرقت ۵۶۰ میلیونی از حساب بانکی شهروند خراسانی با ترفند رادیو جوان

عصر اعتبار- دو کلاهبرداری که با ترفند تماس از طرف رادیو جوان و اعلام برنده شدن در مسابقه اقدام به گرفتن رمز دوم کارت بانکی شهروند خراسانی و برداشت غیر مجاز ۵۶۰ میلیون ریال از حساب بانکی وی کردند، با تلاش ماموران پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

سرقت ۵۶۰ میلیونی از حساب بانکی شهروند خراسانی با ترفند رادیو جوان
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۹:۴۵:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، سرهنگ علی اعتمادی، رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی با اعلام جزئیات بیشتر این خبر گفت: در پی شکایت فردی مبنی بر اینکه شخص یا اشخاصی با ترفند تماس از رادیو جوان و اعلام برنده شدن در مسابقه به مبلغ 50 میلیون ریال وجه نقد و سفر زیارتی به کربلا، اقدام به گرفتن رمز دوم کارت بانکی اش کرده و مبلغ 560 میلیون ریال از حسابش برداشت کرده اند، موضوع در دستورکار مأموران پلیس فتا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در پیگیری و تحقیقات اولیه مأموران و پس از بررسی مستندات ارائه شده توسط شاکی مشخص شد مبلغ 560 میلیون ریال به حساب بانکی فردی با هویت مشخص انتقال داده شده است، افرود: در ادامه تحقیقات مأموران، مشخص شد کلاهبرداران از دو فروشگاه موبایل واقع در شهرستان کرج اقدام به برداشت 273 میلیون و 600 هزار ریال و همچنین خرید 40 میلیون ریال شارژ تلفن همراه کرده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه حساب‌های فروشگاه‌های موبایل که کلاهبرداران اقدام به برداشت پول کرده بودند، مسدود شد، بیان داشت: مأموران با انجام یکسری اقدامات اطلاعاتی و پلیسی موفق به شناسایی و دستگیری دو متهم شدند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان شمالی همچنین تصریح کرد: متهمان پس از مشاهده مستندات به بزه انتسابی خود اعتراف و روانه زندان شدند.

سرهنگ اعتمادی ضمن هشدار در خصوص برداشت‌های غیرمجاز اینترنتی از حساب بانکی کاربران از شهروندان خواست رمز اول و دوم حساب‌های بانکی خود را بلافاصله پس از دریافت کارت‌های بانکی و به صورت دوره ای تغییر دهند.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت کسب اخبار و اطلاعات و یا مشاهده‌ هر گونه تخلفات یا جرائم اینترنتی مراتب را از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش تماس با ما در میان بگذارند.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
دکه مطبوعات
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
آرشیو