عصر بازار

گرایش شرکت‌های خارجی به استفاده از «یوان» چین در سال ۲۰۱۷

عصر اعتبار- تازه ترین پیش بینی ها حاکی است که نزدیک به ۷۰ درصد از شرکت های خارجی قصد دارند بتدریج استفاده از «یوان»، پول ملی چین را در معاملات تجاری خود افزایش داده و سهم بیشتری از درآمدهایشان را به یوان تبدیل کنند.

گرایش شرکت‌های خارجی به استفاده از «یوان» چین در سال ۲۰۱۷
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۷:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، از زمانی که چین توانست یوان را به عنوان یک ارز مهم در سبد ارزی صندوق بین المللی پول وارد کند، این ارز بتدریج بین المللی شد و بسیاری از کشورها درصدد استفاده بیشتر از آن در سال جاری میلادی (2017) هستند.
یوان، واحد پول ملی چین از دهم مهر ماه سال گذشته به طور رسمی وارد سبد ارزی صندوق بین‌المللی پول (IWF) شد و به عنوان پنجمین واحد رسمی صندوق بین المللی در کنار دلار آمریکا، یورو اروپا، پوند انگلیس و ین ژاپن قرار گرفت.
بر اساس بررسی هایی که توسط بانک مرکزی چین در 41 کشور و منطقه و از میان نزدیک به سه هزار و 500 شرکت صورت گرفته، 70 درصد از آنها از بین المللی شدن یوان استقبال کرده اند.
این شرکت ها خاطر نشان کرده اند که با توجه به ورود این ارز به سبد ارزی صندوق بین المللی پول و افزایش سهم آن در بانک های کشورهای مختلف، آنها نیز استفاده از یوان را در معاملات خود در سال های آینده افزایش خواهند داد.
بر اساس گزارش روز دوشنبه بانک مرکزی چین، نزدیک به 74 درصد از شرکت هایی که در اطراف جاده ابریشم نوین چین قرار دارند، اعلام کرده اند که به دلیل سهولت در معامله با ارز چین، در سال جاری میلادی (2017) معاملات یوانی آنها افزایش خواهد یافت.
همچنین نزدیک به 30 درصد از شرکت های خارجی بر اساس این گزارش، بر این باورند که یوان بتدریج به یکی از ارزهای مهم دنیا و دارای قدرتی مشابه «ین» ژاپن و «پوند» انگلیس تبدیل خواهد شد.
با این حال نزدیک به 77 درصد از این شرکت ها تاکید دارند که پس از انجام معاملات یوانی، آنها یوان چین را با ارزهای محلی و بخصوص دلار تبدیل و معاوضه خواهند کرد.

برچسب ها
پورسعید خلیلی
دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
آرشیو