عصر بازار

۳ تصمیم ویژه دولت برای بانک‌ها

عصر اعتبار- هیات وزیران در نشست امروز خود تصمیمات مهمی درباره افزایش سرمایه بانک‌ها، تسویه بدهی‌های دولت و بخشودگی سود تسهیلات اخذ کرد.

۳ تصمیم ویژه دولت برای بانک‌ها
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۵:۴۹:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، هیات وزیران امروز چهارشنبه به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس‌جمهوری تشکیل جلسه داد. با توجه به سالگرد برجام، اعضای دولت درباره گشایش‌های حاصل از این توافق بین‌المللی در حوزه دستگاه و بخش ذیربط گزارش‌هایی را ارایه کردند و رییس‌جمهور، دستگاه‌های اجرایی را موظف به اطلاع‌رسانی کامل به جامعه درباره این دستاورد نمود.

همچنین در ادامه جلسه هیات دولت، تصمیمات مهمی درباره بخشودگی سود تسهیلات، افزایش سرمایه بانک‌ها و تسویه بدهی‌های دولت اتخاذ شد. به موجب این تصمیم، دولت با بخشودگی تسهیلات تا یک میلیارد ریال و تا سقف یکصد هزار میلیارد ریال براساس شرایط و اولویت‌هایی که بانک مرکزی تعیین می‌کند، موافقت کرد.

در عین حال، با تصویب دولت، وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف شد تا از محل حساب مازاد مبلغ 200 هزار میلیارد ریال را به افزایش سرمایه دولت در بانک‌های دولتی و مبلغ 150 هزار میلیارد ریال جهت پرداخت بدهی‌های مسجل دولت به بانک‌های عامل اختصاص دهد.

برچسب ها
پورسعید خلیلی
دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
آرشیو