عصر بازار

بعد از چین

مصر این بار با روسیه پیمان ارزی امضاء می کند

عصر اعتبار- خبرگزاری روسی اعلام کرددولت مصر با هدف کاهش فشارها بر ذخایر ارزی این کشور به دنبال امضای پیمان‌های ارزی بیشتر با شرکای تجاری خود است.

مصر این بار با روسیه پیمان ارزی امضاء می کند
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از فارس، دولت مصر قصد دارد در ادامه امضای پیمان‌های ارزی با دیگر کشورها روسیه را نیز به چرخه پیمان‌های ارزی خود اضافه کند.

  این کشور پیشتر قرارداد استفاده از ارز‌های ملی پوند و یوآن را با چین به امضا رسانده بود و دو کشور توافق کرده بودند تا 2.62 میلیارد دلار از مبادلات دوجانبه خود را به ارزهای ملی خود انجام دهند. هنوز پیمان ارزی بین روسیه و مصر امضا نشده اما دو کشور در حال در نظر گرفتن مزایای این اقدام هستند.

  حجم مبادلات تجاری روسیه و چین به طور سالانه 4 میلیارد دلار ارزیابی شده است که از این میزان حدود 3.5 میلیارد دلار به صادرات محصولاتی مانند گندم، فلزات، فرآورده‌های معدنی، ماشین آلات و تجهیزات از روسیه به مصر و حدود نیم میلیارد کنونی مصر روابط نزدیکی با آمریکا دارد اما این کشور با در نظر گرفتن منافع داخلی خود به دنبال کاهش وابستگی خود به دلار آمریکاست.

  در حالیکه زمزمه‌های نخست استفاده از ارزهای ملی در مبادلات خارجی بین کشورها از سوی ایران مطرح شد اما به نظر می‌رسد ایران همچنان در این زمینه با انفعال پیش می‌رود.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
  آرشیو