عصر بازار

روس ها سال ۲۰۱۶ بدهکارتر شدند

عصر اعتبار- بدهی بانکی شهروندان، جریمه های پرداخت نشده و قرض شرکت ها و موسسات روسیه در سال ۲۰۱۶ به فراتر از ۱۴۰ میلیارد دلار رسبد که نسبت به سال ۲۰۱۵ حدود ۳۰ میلیارد دلار بیشتر شده است.

روس ها سال ۲۰۱۶ بدهکارتر شدند
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، نتایج بررسی های سازمان فدرال پلیس قضایی روسیه که روز دوشنبه انتشار یافت، نشان می دهد، شهروندان این کشور سال 2016 را با بیش از 80 میلیارد دلار بدهی پایان دادند که سهم سرانه هر فرد حدود 1200 دلار می شود.
  بنا به این گزارش، 88 درصد بدهی های برآورد شده شخصی است که به افراد و وام گیرندگان حقیقی مربوط می شود و تجاری نیست.
  بخش عمده بدهی های مردم شامل 44 درصد نیز به بانک ها تعلق دارد.
  از سوی دیگر، با توجه به انبوه دعاوی مطرح شده، ماموران و محاکم قضایی مسئول این حوزه سال گذشته هفت میلیون و 200 هزار پرونده را بررسی کردند.
  31.5 میلیون پرونده بدهی در روسیه نیز مربوط به قبض های جریمه عقب افتاده راهنمایی و رانندگی است که در مقایسه با سال قبل 7.9 میلیون پرونده افزایش یافته است.
  بر اساس قوانین روسیه، شهروندانی که بدهی آنان تعیین تکلیف نشده است، اجازه خروج از کشور را ندارند و اگر این تعهد مربوط به خدمات مسکن نیز باشد با حکم دادگاه، خانه فرد مقروض برای تسویه بدهی به فروش می رسد.
  از سوی دیگر، سرجمع بدهی های بخش حقوقی شامل شرکت ها، مراکز تجاری و موسسات خصوصی در سال 2016، حدود 60 میلیارد دلار اعلام شده است که با بدهی شهروندان 140 میلیارد دلار می شود.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو