عصر بازار

بالاترین رشد ۲۸ سال گذشته؛

استان گواندوگ چین رشد اقتصادی ۹ درصدی را تجربه کرد

عصر اعتبار- تولید ناخالص داخلی استان گواندونگ کشور چین در سال ۲۰۱۶، با ۷.۵ درصد رشد نسبت به سال ۲۰۱۵ به بیش از ۱.۱۵ تریلیون دلار رسید.

استان گواندوگ چین رشد اقتصادی ۹ درصدی را تجربه کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، براساس آمار منتشر شده توسط اداره آمار استان گواندونگ، این استان در سال 2016، بالاترین نرخ تولید ناخالص داخلی در میان همه مناطق و استانهای چین در 28 سال گذشته را به خود اختصاص داد.

  تولید ناخالص داخلی این استان در سال 2016 با 7.5 درصد رشد نسبت به سال قبل به بیش از 1.15 تریلیون دلار رسیده است. این در حالی است که در سال 2016 نرخ رشد تولید ناخالص داخلی کشور چین 6.7درصد گزارش شده بود. کارشناسان هدف مورد انتظار نرخ رشد تولید ناخالص داخلی کشور چین در سال 2017 را حداقل 7 درصد در نظر گرفته‌اند. هزینه‌های تحقیق و توسعه در این استان بالغ بر 2.65 درصد تولید ناخالص داخلی می‌باشد.

  سرمایه‌گذاری در پروژه‌های کلیدی این استان 540 میلیارد یوان است که بیشتر به پروژه‌های متمرکز بر امور زیربنایی از جمله شبکه‌های حمل و نقل سریع متمرکز شده که بهبود سیستم حمل و نقل ریلی، به خصوص در بخش کمتر توسعه یافته شرقی و غربی و شمالی گواندونگ، و اتصال این مناطق با دلتای رود مروارید و در نتیجه افزایش بهره‌وری می‌تواند به رشد اقتصادی کل استان کمک کند.

  براساس این گزارش، تولید ناخالص داخلی شهر گوانگجو در سال 2016 با 8.2 درصد رشد بالغ بر 284 میلیارد دلار شد. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی شهر شن جن نیز 9 درصد اعلام شده است. تولید ناخالص داخلی در شهر شن جن در سال 2016 براساس اداره آمار این شهر بالغ بر 284 میلیارد دلار است. به گفته آقای یانگ، مدیر اداره آمار شن جن، این شهر به رتبه چهارم پس از شانگهای، پکن و گوانگجو، میان شهرهای سرزمین اصلی چین ارتقا یافته و به وضوح ویژگی‌هایی نظیر نوآوری، کیفیت و ثبات نرخ‌ها برای این شهر برجسته شده است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو