عصر بازار

در گالری تریتیکوفسکی و ارمیتاژ؛

سه نمایشگاه با درآمدی یک میلیارد روبلی برای روسیه

عصر اعتبار- سه نمایشگاهی که در گالری تریتیکوفسکی و ارمیتاژ برپا شدند یک میلیارد روبل سودآوری برای روسیه به همراه داشتند.

سه نمایشگاه با درآمدی یک میلیارد روبلی برای روسیه
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر ، ولادیمیر میدینسکی، وزیر فرهنگ روسیه در کنگره « روسیه واحد» تصریح کرد: برگزاری نمایشگاه های «والنتین سیرف» و «ایوان آیوازوفسکی» در گالری ترتیکوفسکی و نمایشگاه «بیزانس در گذر قرون» در موزه دولتی ارمیتاژ که جمعا 1.6 میلیون بازدیدکننده داشتند درآمد غیربودجه ای به مبلغ یک میلیارد روبل برای این موزه ها به ارمغان آوردند.

  وی بیان کرد: این نمایشگاه ها یک میلیارد روبل سود مالی فرابودجه ای برای موزه های ما  داشتند. گنجینه هایی که در موزه های ما نگه داری می شوند و از مناطق مختلف جمع آوری  و گلچین شده اند را هم می توان به عرصه نمایش گذاشت. چراکه ما معتقدیم اگر آنها در همان مناطق بودند  کم تر کسی از آنها بازدید به عمل می آورد و حتی از وجود آنها خبری داشت.

  در سال های 2015-2016 میلادی در گالری ترتیکوفسکی دو رکورد بازدیدی به ثبت رسید؛ اولین رکورد ثبت شده مربوط است به نمایشگاه «والنتین سیرف» با تعداد بازدید 486 هزار نفر. رکورد دوم را هم نمایشگاه «ایوان آیوازوفسکی» به خود اختصاص داده است، مناظر زیبای دریایی این نمایشگاه 599 هزار بازدید داشتند. در حال حاضر ادامه  این پروژه در سنت پطرزبورگ در حال پیاده شدن است. نمایشگاه «بیزانس در گذر قرن ها» هم که در موزه دولتی ارمیتاژ برگزار شده بود و موزه های یونانی و صومعه ها و کتابخانه هایی را هم شامل می شد نیم میلیون نفر بازدیدکننده داشت.

  در این رابطه وزیرفرهنگ معتقد است:  اداره و بهره وری صحیح از این اماکن به نسبت می تواند اثرگذاری بیشتری از اعمال کمک های مالی خواهد داشت.

  میدینسکی تاکید کرد: نمایشگاهی که به خوبی و سنتی برگزار شود و تبلیغ گسترده ای داشته باشد این قابلیت را دارد که توجه میلیون ها بازدیدکننده را به خود جلب کند. صف های طولانی بلیط در نمایشگاه های سیرف و آیوازوفسکی در مسکو و نمایشگاه ارمیتاژ و موزه پوشکین که اغلب بازدید کننده هایی از سایر شهر ها داشتند نشان دهنده این است که در صورتی که اگر نمایش به درستی انجام شود چه میزان مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

  وی در ادامه افزود: ای کاش به جای تمرکز در دریافت حمایت مالی، بیش از هر چیز بهره وری از منابع داخلی با تکیه بر تجربه موفق همکاران مورد توجه قرار گیرد.

  برچسب ها
  دکه مطبوعات
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۱ ماه پیش
  آرشیو