عصر بازار

نمره قبولی خصوصی سازی در دولت یازدهم;

مجموع واگذاری ها به خصوصی سازی ۱۴۴ هزار میلیارد تومان است

عصر اعتبار- رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: از ابتدای دولت یازدهم واگذاری های گسترده ای به بخش خصوصی سازی صورت گرفته است.

مجموع واگذاری ها به خصوصی سازی ۱۴۴ هزار میلیارد تومان است
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از باشگاه خبرنگاران، جعفر سبحانی با اشاره به اینکه دولت یازدهم توانسته در حوزه خصوصی سازی مثبت عمل کند، گفت: از ابتدای دولت یازدهم 65 تا 70 درصد شرکت ها بطور کامل به بخش خصوصی واگذار شده، این درحالی است که در 9 ماهه اول سال جاری، 100 درصد واگذاری ها  به بخش خصوصی سازی انجام شده است.

  وی در ادامه با اشاره به اینکه سازمان خصوصی سازی توانسته نمره قبولی کسب کند، اظهار کرد: سازمان خصوصی سازی توانسته چهار مزایده را اجرا کند که آخرین مزایده آن در هفته آینده برگزار می شود.

  سبحانی در ادامه تصریح کرد: فرآیند خصوصی سازی در طول این سال‌ها همواره با یک مشکل اساسی روبرو بوده است، رد دیون به عنوان پرداخت بدهی های دولت به طلبکاران از طریق واگذرای سهام، آثار سوء فراوانی به همراه داشت که البته این روند در دولت یازدهم متوقف شد، این درحالی است که رد دیون که در دولت های نهم و دهم با حجم بالا انجام گرفت، در نهایت منجر به خسارت به بنگاه ها شد اما این روند بواسطه سیاست های دولت متوقف و منجر به خصوصی سازی واقعی در دولت یازدهم شد.

  رئیس کل سازمان خصوصی سازی، مجموعه واگذاری ها به بخش خصوصی سازی واقعی حدود 144 هزار میلیارد تومان است، عنوان کرد: زمان واگذاری ها باید به مردم اطلاع داده شود، چرا که این امر می تواند ورود افراد را در عرصه اقتصادی پررنگ تر کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۳ روز پیش
  آرشیو