عصر بازار

بلر با هشدار درباره خطر فروپاشی بریتانیا، اقدام علیه برگزیت را آغاز می‌کند

عصر اعتبار- نخست‌وزیر اسبق بریتانیا با اعلام اینکه مردم هنگام رای به برگزیت از آن اطلاع چندانی نداشتند قصد دارد در زمینه تغییر عقیده مردم کشورش اقدام کند.

بلر با هشدار درباره خطر فروپاشی بریتانیا، اقدام علیه برگزیت را آغاز می‌کند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصراعتبار» به نقل از فارس، «تونی بلر» نخست‌وزیر اسبق بریتانیا قصد دارد تا ماموریتی را در زمینه تغییر عقیده مردم این کشور در زمینه خروج از اتحادیه اروپا پیگیری کند.این اقدام در این راستا صورت می‌گیرد که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می‌تواند به تهدیدی برای آینده این کشور تبدیل شود.

  بنابر گزارش خبرگزاری رویترز، «ترزا می» نخست‌وزیر کنونی بریتانیا وعده داده است که بند 50 پیمان لیسبون را اجرایی کند و زمینه را برای خروج کشورش از اتحادیه اروپا در ماه آینده فراهم کند. وی همچنین به سیاستمداران در زمینه اخلال در این روند هشدار داده است.

  با این حال بلر در نخستین اقدام سیاسی از ماه ژوئن، مخالفت خود را با برگزیت نشان داد و گفت که رای به خروج کشور از اتحادیه اروپا با رای‌گیری، شفاف صورت نگرفت و دولت به هر قیمتی برگزیت را مطرح کرد.

  بلر که در فاصله سالهای 1997 تا 2007 نخست‌وزیر بریتانیا بوده است خطر فروپاشی بریتانیا را از جمله مواردی دانست که لزوم مذاکره مجدد را روشن می‌کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۲۸ روز پیش
  آرشیو