عصر بازار

چین روابط تجاری خود با اتحادیه اروپا را گسترش می‌دهد

عصر اعتبار- چین به منظور مقابله با تهدیدات اقتصادی «دونالد ترامپ»، روابط تجاری خود با اتحادیه اروپا را وارد مرحله جدیدی می کند.

چین روابط تجاری خود با اتحادیه اروپا را گسترش می‌دهد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از مهر، انتظار می رود که روابط اقتصادی چین و اتحادیه اروپا وارد دوره جدیدی شود؛ این در حالی است که مقامات اتحادیه اروپا در اجلاس اخیر «بروکسل» اعلام کردند که به دنبال اعمال سیاست حمایتی از سوی «دونالد ترامپ» قصد دارند که دور جدیدی از روابط تجاری خود را با «پکن» آغاز کنند. 

  همچنین مقامات چینی خواهان برگزاری سریع نشست با مقامات اروپایی شده اند تا هر چه زودتر به یک راه حل برای مقابله با سیاست های «ترامپ» دست پیدا کنند.

  این در حالی است که سیاست های حمایتی «دونالد ترامپ» در جهت اولیت بخشیدن به تولید داخلی آمریکا نسبت به تجارت خارجی است. 

  البته چین و اتحادیه اروپا از سوی «دونالد ترامپ» به طور مستقیم تهدید شده اند و هر دو کشور ترس خود را نسبت به سیاست های اقتصادی دولت جدید آمریکا اعلام کرده اند که می تواند قوانین  اقتصاد جهانی را برهم زند. 

  بر همین اساس، چین اعلام کرده که به منظور مقابله با جنگ تجاری آمریکا که بدنبال اعمال تعرفه 45 درصدی بر روی کالاهای چینی است، به حمایت از بازار داخلی خود می پردازد.

  همچنین خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که «ترامپ» از آن بعنوان یک کار بزرگ یاد کرده می تواند عاملی بازدارنده برای رشد تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در آینده بحساب آید که شاید اتحادیه اروپا با گسترش روابط تجاری خود با چین بخشی از این بلاتکلیفی را حل کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو