عصر بازار

در منطقه ویژه اقتصادی پیام

امضای تفاهمنامه همکاری و حمایت از صنایع دانش بنیان

عصر اعتبار- با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تفاهم نامه همکاری و حمایت از استقرار صنایع دانش بنیان درمنطقه ویژه اقتصادی پیام امضاء شد.

امضای تفاهمنامه همکاری و حمایت از صنایع دانش بنیان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایلنا، سعیدی زرندی رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام با اعلام این خبر افزود: این توافق نامه در راستای اجرای بند 2 سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و اجرای ماده 2 قانون حمایت از  شرکت های دانش بنیان به امضاء طرفین رسید.

  وی اظهارداشت: این تفاهم نامه با هدف تسهیل فضای کسب  و کار و توسعه اشتغال فناورانه بین معاونت علمی و فناوری رییس جمهور و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منعقد شد.

  زرندی تاکید کرد:  براساس این تفاهمنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  متعهد شد تا از طریق شرکت خدمات هوایی و منطقه ویژه اقتصادی پیام با شرایط مناسب زمین با شرایط مناسب در اختیار شرکت های دانش بنیان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات قرار دهد.

  به گفته وی تامین زیرساخت های اصلی استقرار صنایع دانش بنیان، فراهم کردن زمینه ایجاد گمرک محصولات دانش بنیان از طریق رایزنی با وزارت امور اقتصاد و دارایی از دیگر تعهدات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در این تفاهمنامه به شمار می رود.

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز متقابلا متعهد شده است تامین زیرساخت های تکمیلی از محل منابع ملی و ترغیب و هدایت شرکت های دانش بنیان به استقرار در منطقه ویژه اقتصادی پیام را دنبال کند.

  ضمن اینکه هر دو طرف در مورد ایجاد گمرک محصولات دانش بنیان و ایجاد صندوق حمایت از سرمایه گذاری خطرپذیر به صورت مشترک باید اقدام کنند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار