عصر بازار

در ادامه جنگ تجاری آمریکا و چین؛

چین بزرگ ترین شریک تجاری آلمان شد

عصر اعتبار- مرکز آمار فدرال آلمان اعلام کرد که در سال ۲۰۱۶ میلادی، چین بزرگ‌ترین شریک تجاری آلمان بود و حجم معاملات تجاری دو کشور به ۱۸۰ میلیارد دلار رسید.

چین بزرگ ترین شریک تجاری آلمان شد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از پایگاه خبری «اسپوتنیک»، چین در سال 2016 میلادی به بزرگ ترین شریک تجاری آلمان تبدیل شده و به گفته کارشناسان اقتصادی این موضوع به معنی آن است که چینی ها یک گام دیگر در جهت سلطه بر اقتصاد جهانی برداشته اند. 

  این در حالی است که پیش از این آمریکا بزرگ ترین شریک تجاری آلمان بود و اکنون چین در راستای جنگ تجاری با ایالات متحده، این جایگاه را از آمریکا ربود و در اختیار خود گرفت.

  همچنین بر اساس آمار منتشر شده از سوی مرکز داده‌های آمار فدرال آلمان، حجم معاملات تجاری دو کشور در سال 2016 میلادی تقریبا 180 میلیارد دلار اعلام شده است.

  البته فرانسه در جایگاه دوم و آمریکا در مرتبه سوم قرار گرفت؛ این در حالی است که ایالات متحده در سال 2015 میلادی بعنوان بزرگ ترین شریک تجاری آلمان بوده است.

  بر همین اساس، از زمانی که «دونالد ترامپ»  آلمان را متهم به دستکاری در ارزش یورو به منظور بهره برداری بیشتر اقتصادی کرده است، روابط تجاری دو کشور کاهش یافته است و اکنون فرصت مناسبی برای صادر کنندگان چینی بوجود آمده تا از این وضعیت به بهترین شکل ممکن استفاده کنند.

  آلمان سومین اقتصاد بزرگ جهان را در اختیار دارد.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
  آرشیو