عصر بازار

جریمه ۳۲۱ میلیارد دلاری بانک‌ها از زمان بحران مالی جهانی

عصر اعتبار- طبق گزارش گروه مشاوره بوستون، بانک‌ها در سراسر جهان از زمان بحران مالی سال ۲۰۰۸-۲۰۰۷ با افزایش سخت گیری و نظارت رگولاتورها، حدود ۳۲۱ میلیارد دلار جریمه پرداخت کرده‌اند.

جریمه ۳۲۱ میلیارد دلاری بانک‌ها از زمان بحران مالی جهانی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از ایسنا، تقریبا 10 سال از بحران مالی می گذرد، اما صنعت بانکی هنوز به طور کامل از این بحران احیا نشده است.

  طبق گزارش گروه مشاوره بوستون، بانکهای آمریکای شمالی حدود 63 درصد از این جریمه یا حدود 204 میلیارد دلار جریمه را در فاصله سال 2009 تا 2016 پرداخت کرده‌اند.

  اگرچه رگولاتورهای آمریکایی در صدور جریمه و دریافت آن از بانک‌ها، کارآمدتر بوده‌اند، اما همتایان آنها در اروپا و آسیا هم احتمالا در این زمینه روندشان را سرعت خواهند بخشید.

  بر پایه این گزارش، شمار تغییرات رگولاتوری که بانک‌ها در سطح جهانی باید دنبال کنند، از سال 2011 بیش از سه برابر افزایش یافته که به طور متوسط 200 بازبینی در روز بوده است.

  با وجود اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای تسهیل مقررات رگولاتوری و بازبینی قانون داد-فرانک فرمان داده است، اما گروه مشاوره بوستون در گزارش خود اعلام کرد تاثیرات رگولاتوری همچنان هزینه زیادی برای بانکها به همراه خواهد داشت.

  ترامپ و سایر مخالفان قانون داد-فرانک می‌گویند این مقررات مانع وام دهی شده است.

  بر اساس گزارش رویترز، در فوریه ترامپ دستور داد مقررات بانکی مهمی که پس از بحران مالی سال 2008 تصویب شدند، به منظور تسهیل مقررات بانکی مورد بازبینی قرار گیرند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار