عصر بازارمدیران خودرو

با ۷.۲ درصد رشد؛

تولید ناخالص داخلی ۹ ماهه به ۵۰۵ هزار میلیارد ریال رسید

عصر اعتبار- محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال ۱۳۷۶ در نه ماهه نخست سال جاری به رقم ۵۰۵۳۵۳ میلیارد ریال با نفت و ۴۸۱۵۷۷ میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسید.

تولید ناخالص داخلی ۹ ماهه به ۵۰۵ هزار میلیارد ریال رسید
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار» به نقل از مرکز آمار ایران، محصول ناخالص داخلی به قیمت ثابت سال 1376 در نه ماهه نخست سال جاری به رقم 505353 میلیارد ریال با نفت و 481577 میلیارد ریال بدون احتساب نفت رسیده است، در حالی که رقم مذکور در مدت مشابه سال قبل با نفت 471371 میلیارد ریال و بدون نفت 458550 میلیارد ریال بوده که نشان از رشد 7.2 درصدی محصول ناخالص داخلی در نه ماهه اول سال 1395 دارد.

  نتایج مذکور حاکی از آن است که در نه ماهه نخست سال جاری رشته فعالیت‌های گروه کشاورزی 5.7،   گروه صنعت 10.5 و گروه خدمات 5.4 درصد نسبت به دوره‌ مشابه سال قبل رشد داشته است. رشد گروه صنعت عمدتاً ناشی از افزایش صادرات نفت خام و گاز طبیعی بوده‌است.

  محاسبات فصلی در مرکز آمار ایران در قالب 15 بخش اصلی متشکل از 42 رشته فعالیت انجام می‌شود که بر این اساس گروه کشاورزی شامل زیر بخش‌های زراعت و باغداری، دامداری، جنگل‌داری و ماهیگیری، گروه صنعت شامل زیر بخش‌های استخراج نفت خام و گاز طبیعی، استخراج سایر معادن، صنعت، تأمین آب، برق و گاز طبیعی و ساختمان می‌باشد و گروه خدمات شامل زیر بخش‌های عمده‌فروشی و خرده فروشی، هتل و رستوران، حمل و نقل و ارتباطات، واسطه‌گری‌های مالی، مستغلات، امور عمومی، آموزش، بهداشت و مددکاری و سایر خدمات است.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۸ ماه پیش
  آرشیو