عصر بازار

معاون بانک خلق چین؛

«پکن» خود را درگیر جنگ ارزی نمی کند

عصر اعتبار- معاون بانک خلق چین گفت: به منظور قوت بخشیدن به روند صادرات خود، ارزش یوآن را کاهش نخواهیم داد و بدون تردید خود را وارد جنگ ارزی نمی کنیم.

«پکن» خود را درگیر جنگ ارزی نمی کند
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل ازمهر،  یی گانگ  معاون بانک خلق چین گفت: چین ارزش یوآن را کاهش نمی دهد تا صادرات خود را تشدید کند.

  در همین حال، وی تصریح کرد: یقینا ارزش یوآن را برای رونق بخشیدن به صادرات خود کاهش نمی دهیم و بی تردید، خود را درگیر جنگ ارزی نخواهیم کرد. علت هم آن است که چین بعنوان یک اقتصاد اصلی، مسئول است.

  البته صادرات چین در ماه ژانویه و فوریه سال جاری میلادی، 4 درصد نسبت به مدت مشابه سال 2016 میلادی افزایش یافته؛ این در حالی است که واردات این کشور 26.4 درصد روند صعودی به خود گرفته و به عبارت دیگر، تعادلی در شاخص کسر تجارت چین (میزان صادرات به واردات)  دیده نمی شود.

  همچنین چشم انداز صادرات چین با ترس از افزایش سیاست های حمایتی آمریکا، آمیخته شده است.

  این در حالی است که «دونالد ترامپ» در مصاحبه اختصاصی خود با رویترز اعلام کرد که چین «قهرمان بزرگی در دستکاری ارز» است. از سوی دیگر، وزارت خزانه داری آمریکا در آخرین گزارش ارزی خود که در ماه اکتبر سال 2016 میلادی یعنی همزمان با آخرین روزهای دولت «بارک اوباما» ارائه شد، تصریح کرد: هیچ کدام از شرکای اصلی ایالات متحده برای سود بردن از صادرات، ارز خود را دستکاری نکرده اند.

  «یی گانگ» خاطرنشان کرد که اقدامات لازم را برای ثبات یوآن، به طور اساسی در پیش خواهیم گرفت.

  بر پایه این گزارش علیرغم تلاش دولت چین، یوآن در سال گذشته میلادی در برابر دلار آمریکا 6.5 درصد ارزش خود را از دست داد.

  به گفته کارشناسان اقتصادی، پیش بینی می شود در صورتی که افزایش نرخ بهره بانکی از سوی فدرال رزور آمریکا محقق شود و تقویت دلار را به همراه داشته باشد، ارزش یوآن در سال جاری میلادی تا 5 درصد کاهش پیدا کند.

  برچسب ها
  پورسعید خلیلی
  دکه مطبوعات
  • اعتبار امروز
  • شماره ۸ اعتبار امروز
  • شماره ۷ اعتبار امروز
  • شماره ۶ اعتبار امروز
  • شماره پنجم
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو
  آخرین اخبار